Technical Sales Engineer

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Promoveaza solutiile din portofoliul firmei si imaginea firmei;
• Prospecteaza piata in vederea identificarii de noi proiecte;
• Analizeaza solicitarile clientilor si ofera solutii tehnice viabile, in concordanta cu politica companiei si cu tendintele pietei;
• Stabileste impreuna cu managerul de departament forma de organizare a ofertei financiare
• Asigura asistenta tehnica pentru proiectele de sisteme de parcare;
• Intocmeste documentatia legata de activitatile de instalare, punere in functiune si mentenanta;
• Implementeaza sistemele contractate in termenele stabilite, pune in functiune si preda sistemele beneficiarului;
• Monitorizeaza derularea lucrarilor, cu accent pe calitate si incadrarea in termene;
• Instruieste beneficiarul asupra utilizarii sistemului.

CERINTE

Adecco Permannet Placement cauta pentru clientul sau unul dintre cei mai importanti integratori din România de solutii complete pentru domeniile: sisteme automate de parcare cu plata, sisteme de acces auto cu bariere, parcometre stradale, ticketing, automatizari acces, solutii ce au la baza echipamente si servicii de cea mai buna calitate, un Technical Sales Engineer.
• Absolvent studii superioare cu profil tehnic: Inginerie electrica, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Automatica si Calculatoare;
• Cunostinte avansate PC: Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Visio), Autocad;
• Cunostinte temeinice de retelistica, transfer date, cablare structurata;
• Limba engleza scris si vorbit (nivel peste mediu);
• Experienta minim 2 ani in instalare, configurare, punere in functiune, intretinere si service in oricare din urmatoarele domenii: automatizari, control acces si pontaj, supraveghere video si monitorizare (CCTV), videointerfonie, sisteme anti-efractie, paza perimetrala, sisteme de detectie a incendiului, sisteme integrate de securitate;
• Experienta in lucrari de retelistica: cablare curenti slabi, conectare, configurare si punere in functiune echipamente de comunicatii;
• Abilitatea de a intocmi, ințelege si analiza scheme si planuri ale sistemelor mai sus mentionate;
• Abilitatea de a analiza proiecte si de a optimiza solutiile tehnice oferite de proiectanti;
• Capacitate de analiza si sinteza si capacitatea de a gasi solutia potrivita cerintelor clientului;
• Abilitati pentru lucrul in echipa, atitudine pozitiva, orientare spre rezultat si solutii;
• Entuziast, integru, responsabil, ambitios, proactiv, serios, loial, cu bun simt, fara cazier judiciar;
• Permis de conducere categoria B fara incidente;
• Disponibilitate la deplasari si program prelungit cand este cazul;
• Constituie avantaje:
- Experienta sau cunostinte temeinice in domeniul automatizarilor de acces auto;
- Experienta in vanzari echipamente si sisteme electronice sau automatizari.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro