Team Leaders si Consultanti Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospectarea permanenta a pietei si promovarea produselor de asigurari;
• Contactarea potentialilor clienti;
• Indetificarea nevoilor de asigurare ale clientilor;
• Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
• Oferirea de servicii post-vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

• Studii medii, studiile superioare constituie un avantaj;
• Sa ai cunostinte bune de operare calculator;
• Sa fii intreprinzator;
• Sa fii persuasiv si perseverent;
• Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni;
• Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezulate;
• Experinta in vanzari constituie un avanataj

BENEFICII OFERITE

Beneficii financiare
• Finantare, grile de comisionare progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate;
• Reduceri importante la achizitionarea produselor si serviciilor de asigurare in functie de treptele de cariera atinse (asigurarea bunurilor personale, asigurare de calatorie in stainatate, asigurarea facultativa a autovehiculelor – CASCO, etc)
• Subventionarea cursului si a taxei de certificare in domeniul asigurarilor (conform Plan de Cariera)
Beneficii non-financiare
• Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa sau de agentie in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasori;
• Oportunitatea de specializare si de perfectionare prin participarea la programe de pregatire profesionala (gratuit) din ce in ce mai complexe, in functie de performantele obtinute;
• Schimbul de experienta cu colegii din echipa din intreaga tara;
• Facilitarea accesului la cursurile teoretice pentru calificarea profesionala in domeniul asigurarilor (platforma e-learning)
• Cea mai completa si complexa oferta in domeniul pregatirii profesionale (gratuit), cursuri: Customer Care, Follow-up produse si vanzare,Tipologii de clienti, Negociere, Abilitati de vanzare, abilitati de prezentare in public.