System Administrator

Zitec

Job expirat

RESPONSABILITATI

● Configurare si mentenanta sisteme Linux si Windows
● Mentenanta retea Windows
● Achizitii hardware si software
● Mentinerea relatiei cu furnizorii de echipamente
● Activitate de suport tehnic pentru clienti

CERINTE

Experienta de minim 1 an pe un post similar.

Sunt necesare cunostinte medii:
● Linux si Windows
● configurare servere uzuale (Apache / IIS7/Ftp/MySQL/PostgreSQL)
● TCP/IP
● protocoale de comunicare: HTTP/SSL/SMTP/POP3
● retelestica

Constituie avantaj cunostinte de:
● scripting la nivel de baza: BASH, PERL, PYTHON
● cPanel
● Medii Cloud: AWS, Rackspace, Azure
● Sisteme de virtualizare

Constituie avantaj studii de specialitate (Automatica, Calculatoare, Informatica, Electronica si Comunicatii).

BENEFICII OFERITE

● atmosfera relaxata
● bonuri de masa
● servicii medicale Premium in cadrul unei clinici private
● acoperirea costurilor pentru cursuri si certificari de specialitate in domeniu

Zitec este o companie romaneasca de software specializata in dezvoltarea de produse si aplicatii online medii si complexe.

Infiintata in iunie 2003, Zitec si-a inceput activitatea cu o investitie de sub 3.000 Euro si o echipa de trei tineri ingineri automatisti, pasionati de aplicatiile online.

Principalele obiective ale Zitec au fost cresterea dimensiunilor echipei si diversificarea portofoliului de solutii software si servicii furnizate. In prezent, Zitec dezvolta aplicatii web in sistem de outsourcing, customizate in functie de cerintele clientilor in diverse domenii de activitate precum turism, finante, comert electronic, video streaming, medicina, utilizand cele mai noi tehnologii.

Pe durata celor 8 ani de existenta, Zitec a dezvoltat mai multe produse software proprii:

• Videopublishing www.videopublishing.com – platforma de procesare si streaming video care utilizeaza cloud-computing, dezvoltata de Zitec in calitate de Partener;
• HotelPeeps www.hotelpeeps.com - o aplicatie Facebook care te ajuta sa gasesti cele mai bune locuri de cazare in urmatoarea ta excursie, folosind recomandarile prietenilor;
• Sharoid www.sharoid.com - te ajuta sa descoperi aplicatii de Android pentru telefonul tau mobil;
• Zidox www.zidox.com - sistem inovativ de management al documentelor;
• iZuvio www.izuvio.com – solutie de comert electronic.

De-a lungul activitatii sale, si-a extins prezenta la nivel international diversificandu-si portofoliul cu clienti externi locati in Statele Unite ale Americii, Canada, Marea Britanie, Cipru, Germania, Italia, Danemarca, Ghana etc.

Zitec sustine parteneriate si cu reputate companii IT din lume precum Zend - Php sau MySQL.

Printre clientii sai se numara companii renumite cum ar fi J.W. Marriott, Mercedes-Benz Romania, Amadeus International, Happy Tour, Romania libera, Grupul Agora, Sanoma Hearst Romania etc.

Mai multe informatii puteti gasi la adresa: www.zitec.com