Suport Tehnic Presales Proiecte / Licitatii - solutii audio video

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie de integrare si distributie audio-video, cu peste 10 ani experienta si mii de proiecte de succes, cu parteneri globali de top ce asigura calitate fara compromis pentru solutii audio-video, videoconferinta, integrare, automatizare si securitate.

Responsabilitati:
Suport tehnic pentru echipa de vanzari, fundamentare propunere tehnica;
Executa vizite on site si culege informatii pentru procesul de ofertare;
Studiaza documentatia: caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic, etc;
Identifica produse si intocmeste propunerea tehnica pentru licitatii;
Solicita oferte furnizorilor si negociaza conditiile de achizitie;
Realizarea analizei comparative a ofertelor primite de la furnizori;
Construieste si argumenteaza raspunsurile tehnice la clarificari;
Colaboreaza cu inginerii si tehnicienii pentru implementarea corespunzatoare a solutie tehnice propuse;
Programeaza si organizeaza echipamentele demo cu producatorii;
Pregateste, organizeaza si executa demo “on customer site”;
Pregateste, organizeaza si executa demo “in the house”, sesiuni de training si demonstratii practice;
Pastreaza si intretine legatura cu suportul tehnic al producatorilor din portofoliu;
Se informeaza permanent cu producatorii din portofoliu despre noutati si stiri din industrie.

CERINTE

Absolvent de studii superioare, preferabil domeniul tehnic (Politehnica sau similar);
Experienta relevanta in industrii similare intr-un post de suport tehnic presales sau proiectare solutii tehnice constituie un avantaj (AV/IT/Telecom/Security & Safety);
Experienta relevanta suport tehnic licitatii sau similar pentru domenii conexe constituie un
avantaj;
Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan;
Capacitatea de organizare si gestionare a unui flux mare de informatii;
Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine
proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene, abilitati de comunicare si decizionale;
Cunostiinte Autocad sau Visio prezinta un avantaj;
Limba engleza nivel bun, scris/citit/vorbit;
Cunostiinte operare PC nivel avansat: outlook, aplicatii office;
Analiză şi atenţie la detalii, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, imaginatie si creativitate tehnica, putere de concentrare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (salariu fix +bonusuri in functie de realizari);
Contract de munca full time, perioada nedeterminata.

Detalii: www.qlt.ro
office@qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.