Suport Tehnic licitatii si proiecte – solutii integrate IT, telecom, security

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Proiecteaza si integreaza solutii AV pentru segmentul business si education
• Suport tehnic pentru echipa de vanzari, fundamentare propunere tehnica.
• Executa vizite on site si culege informatii.
• Construieste si argumenteaza raspunsurile tehnice la clarificari
• Identifica si construieste propunerea tehnica pentru licitatii.
• Programeaza si organizeaza echipamentele demo cu producatorii.
• Pregateste, organizeaza si executa demo “on customer site”
• Pregateste, organizeaza si executa demo “in the house”, sesiuni de training si demonstratii practice
• Pastreaza si intretine legatura cu suportul tehnic al producatorilor din portofoliu
• Organizeaza repararea echipamentelor in garantie cu producatorii acestora.
• Se informeaza permanent cu producatorii din portofoliu despre noutati si stiri din industrie.
• Asigura suport tehnic telefonic clientilor.
• Executa sesiuni de training on site clientilor
• Colaboreaza cu inginerii si tehnicienii pentru implementarea corespunzatoare a solutie tehnice.

CERINTE

• Absolvent de studii superioare, preferabil domeniul tehnic (Politehnica, etc)
• Experienta relevanta suport tehnic licitatii sau similar pentru domenii conexe : AV/IT/Telecom/security & safety, etc
• Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte simultan
• Capacitatea de organizare si gestionare a unui flux mare de informatii;
• Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene, abilitati de comunicare si decizionale;
• Persoana cu bune abilitati de rezolvare a problemelor
• Cunostiinte Autocad si Visio prezinta un avantaj
• Limba engleza nivel avansat, scris/citit/vorbit
• Cunostiinte operare PC nivel avansat: outlook, aplicatii office, aplicatii ERP (Charisma), etc
• Analiza si atentie la detalii, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, imaginatie si creativitate tehnica, putere de concentrare
• Responsabilitate, echilibru si stapanire de sine, corectitudine, respect fata de clienti si colaboratori, preocupare pentru perfectionarea pregatirii profesionale.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/