Supervizor sudura - Ploiesti

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Permanent Placement pentru clientul sau, o companie multinationala ce realizeaza lucrari de montaj constructii noi, reparatii, servicii de mentenanta pentru conducte de rafinarie si petrochimie si instalatii dintre cele mai dificile, cauta Supervizor Sudura in Ploiesti.

Profilul pozitiei:

-Inspecteaza lucrarile de sudura in teren si atelier;

-Urmareste respectarea tehnologiilor de sudura;

-Verifica daca in documentatia de sudura se inscriu datele necesare;

-Participa la pregatirea, calificarea si testarea sudorilor;

-Participa la verificarea nondistructiva a sudurilor;

-Participa la monitorizarea lucrarilor executate de subcontractori;

-Testeaza/evalueaza calificarea sudorilor subcontractorilor/inchiriati;

-Realizeaza instruirea teoretica si practica pentru deprinderea aptitudinilor tehnice in meseria de sudor si specializarile in acest domeniu a personalului instruit;

-Instruieste cursantii astfel incat la sfarsitul trainingului acestia trebuie sa aiba cunostinte minime pentru: Sudare cu arc electric cu electrod fuzibil în gaz protector sau alte procedee de sudare, dupa necesitati;

-Evalueaza aplicantii pentru procesul de instruire si propune candidatii pentru sesiunile de training;

-Evalueaza necesitatile de scule, materiale si echipamente si face propuneri pentru achizitionarea acestora;

-Intocmeste necesarul de materiale si echipamente necesare pentru instruirea cursantilor;

-Evalueaza personalul instruit si intocmeste rapoarte de evaluare conform procedurilor companiei;

-Realizeaza controlul sudurilor in cadrul procesului de instruire: coordoneaza si interpreteaza testele distructive si non distructive efectuate in cadrul procesului de instruire a cursantilor;

-Intocmeste documentatia in vederea certificarilor personalului instruit si din subordine;

-Instruieste, supravegheaza si coordoneaza personalul din subordine si cel instruit la utilizarea sculelor si echipamentelor;

-Pentru personalul din subordine efectueaza instruiri in domeniul protectiei muncii, prevenirii si stingerii incendiilor si a situatiilor de urgenta specifice locului de munca si instruiri periodice precum si instruiri speciale la lucrarile periculoase, care, eventual, vor avea loc in incinta spatiilor companiei;

-Respecta prevederile IMS;

-Mentine standardele de calitate;

-Cunoaste si respecta documentatia, politica si procedurile sistemului de managementul de mediu, cunoaste aspectele de mediu semnificative si cerintele de mediu din cadrul companiei;

-Cunoaste si aplica politica de calitate si obiectivele societatii, documentele SMC aplicabile pe domeniul de activitate.

CERINTE

-Minim studii medii , specialitatea Sudura constituie avantaj, la fel si experienta in conducte, echipamente sub presiune, constructii metalice si civile;

-Experienta in asigurarea si controlul calitatii, certificari de specialitate;

-Minim 2 ani experienta in domeniul petrochimic;

-Cunostinte de Limba Engleza la un nivel avansat;

-Cunoasterea Limbii Germane constituie avantaj;

-Cunostinte Ms Office, Ms Project, Ms Acces, AutoCad;

-Abilitate de a lucra independent, cu minim de supervizare;

-Spirit analitic si organizatoric dezvoltat, orientat spre rezultate, flexibil, automotivat, atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

-Contract individual de munca pe durata nedeterminata;

-Pachet salarial motivant;

-Arii stimulatoare de interes;

-Programe de instruire si dezvoltare personala.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro