Supervisor - Gestionare Regionala Spatii

Telekom Romania Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza catre: Manager Servicii Generale Romania/ Directia Executiva Managementul Aprovizionarii Romania

SCOP: Asigura managementul personalului regional dedicat tuturor activitatilor diviziei, in scopul administrarii portofoliului operational (proprietate si inchiriat/concesionat) al companiei si al entitatilor afiliate, in vederea indeplinirii obiectivelor de afaceri stabilite, cu respectarea prevederilor interne si a celor de natura legislativa.

RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
•Prioritizeaza, impreuna cu conducerea diviziei, activitatile personalului regional dedicat si monitorizeaza strict respectarea planurilor de actiune stabilite catre fiecare angajat din echipa;
•Asigura controale periodice si inopinante in teritoriu, in vederea identificarii eventualelor probleme si adresarea eficienta a acestora;
•Relationeaza eficient cu toti managerii diviziei si raporteaza, periodic si la cerere, catre acestia intreaga activitate a personalului din teritoriu dedicat;
•Ofera sprijin regional pentru toate celelalte functiuni din cadrul Diviziei Management Spatii si Servicii Generale Romania in scopul indeplinirii indicatorilor de performanta;
•Asigura, prin intermediul personalului din teritoriu dedicat, activitatile diviziei in teritoriu, ca de exemplu cele de mai jos, fara a se limita la urmatoarele: comunicarea cu ocupantii imobilelor in vederea rezolvarii eficiente a problemelor; legatura cu autoritatile locale, proprietari, chiriasi, autoritati fiscale, Cartea Funciara, etc; raporteaza activitatea periodic si la cerere; raporteaza catre superiori, de indata, orice incident din sfera de activitate;monitorizeaza si raporteaza catre superiori activitatile comerciale ale personalului din teritoriu dedicat (promovare spatii, negocieri inchirieri, vanzari, etc); coordoneaza identificarea de spatii noi, relocari ocupanti imobile, reduceri sau extinderi spatii, etc; monitorizeaza SLA-urile vendorilor si raporteaza periodic si la cerere, asigura receptiile la terminarea lucrarilor cu autoritatile si clientii, etc; asigura prezenta in teritoriu pentru diverse activitati, conform solicitarilor primite de la managerii diviziei;
•Coopereaza cu departamentele din cadrul Diviziei Management Spatii si Servicii Generale Romania pentru atingerea obiectivelor propuse, conform cu strategia companiei;
•Transmite în cel mai scurt timp către şeful superior orice eveniment apărut şi care se afla în aria sa de responsabilitate;
•Identifică laturile vulnerabile ale activităţii structurii pe care o coordonează şi foloseşte informaţiile din analize pentru a propune soluţii de ameliorare şi/sau eliminare a acestora;
•Participă in comisiile de inventariere mijloace fixe şi obiecte de inventar, în comisiile de recepţii finale lucrări de investiţii în curs, în comisiile de propunere şi avizare a scoaterii din funcţiune, dezmembrare şi casare a bunurilor;
•Reprezintă Divizia Management Spatii si Servicii Generale Romania in proiecte comune şi îndeplineşte sarcinile cerute de proiectele respective. Participă la sesiuni de lucru în proiecte şi respectă atribuţiile şi termenele limită primite în cadrul unui proiect;
•Instruieşte, motivează şi dezvoltă echipa pe care o coordonează, asigurându-se că membrii echipei îşi înţeleg rolul, au iniţiativă şi pot dezvolta o relaţie profesională armonioasă în cadrul echipei dar şi cu restul structurii Management Spatii si Servicii Generale Romania;
•Dezvolta rapoarte de monitorizare adecvate activitatilor si echipelor coordonate, instrucţiuni de lucru aferente fiecărei persoane din structura pe care o coordonează direct;
•Are rolul de a stabili o comunicare deschisă atât în cadrul echipei pe care o coordonează cât şi între aceasta şi restul organizaţiei;

Daca identifici multe aspecte comune cu profilul cautat, asteptam CV-ul tau.
Numai candidatii eligibili vor fi selectati.

CERINTE

Studii:
•Studii superioare tehnice profil construcţii/instalaţii/economice;
•De preferat cursuri de specialitate de Management de Proiect.Experienţa în muncă:
•Minimum 5 ani de experienţă relevanta de management echipe la distanta.

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
•Excelente abilităţi de comunicare verbală şi în scris;
•Limba engleză: scris/vorbit la nivel avansat;
•Abilităţi operare PC şi de lucru cu diverse programe: Word, Excel, Power Point, MS Project, Visio;
•Flexibilitate, seriozitate, orientare spre munca în echipă;
•Capacitate dezvolatata de a organiza şi coordona, de dezvoltare task-uri specifice şi alocare responsabilităţi sub presiunea timpului;
•Abilităţi pentru efectuarea de analize, rapoarte, evaluări şi propuneri, concise şi corecte;
•Foarte bune abilitati de planificare si organizare;
•Foarte bune abilitati de analiza si sinteza;
•Orientare către client;
•Orientare spre rezultate.

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.