Sudor aluminiu / inox

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINILE POSTULUI

• Pregateste si verifica aparatele de sudura ;
• Potriveste piesele in vederea taierii sau sudarii ;
• Curata si controleaza partile componente de eventualele defecte , impuritati ;
• Regleaza tensiunea /intensitatea curentului electric in functie de materialele cu care lucreaza ;
• Sudeaza si taie metalul si plasticul ;
• Consolideaza partile uzate prin acoperirea cu straturi de aliaje ;
• Utilizeaza dispozitive de masura pentru controlarea pieselor finite ;
• Executa orice lucrari dispuse de conducatorul locului de munca , respectand intocmai prevederile normelor specifice de protectie a muncii si PSI, atat la activitatile desfasurate in perimetrul societatii , punctele de lucru ale acesteia, cat si la tertii beneficiari, fiind direct raspunzator de respectarea acestor norme ;
• Se ingrijeste permanent de integritatea si buna functionare a uneltelor si dispozitivelor folosite in cadrul activitatii desfasurate ;
• Verifica instrumentele inainte de inceperea sudurii si semnalizeaza imediat orice defect aparut
• Are obligatia ca atunci cand lucreaza cu sudura autogen sa asigure tuburile de oxigen si acetilena
• Anunta golirea tuburilor de oxigen si acetilena in vederea umplerii lor de catre firme specializate si autorizate
• Verifica existenta si anunta din timp aprovizionarea cu materiale consumabile (tarozi, brazura,…)
• Respecta procedurile de lucru specifice pentru a finaliza cu succes activitatea începută în termenele fixate şi la un nivel calitativ corespunzător
• Organizarea locului de muncă cu tot ce este necesar – scule, materiale, etc.
• Asigură permanent ordinea şi curăţenia la locul de muncă
• Execută şi alte lucrări primite de la şeful de atelier şi directorul de productie necesare bunei desfasurari a activitatii societatii conform strategiei si hotaririlor conducerii societatii

CERINTE

Beneficii:
-Salariu
-Bonuri de masa
-Trainin profesional
-Asigurare de sanatate
-Asigurarea transportului de la Metrou Piata Sudului in localitatea Vidra si retur

VON Consulting ofera servicii de recrutare personal, training, administrare si salarizare personal, leasing de personal.