Strungar CNC/ Frezor CNC

Manpower Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fabrica de productie masini unelte de inalta precizie si prese pentru industria anvelopelor, angajeaza Strungar, Frezor si Operator CNC cu experienta si calificare in domeniu.

Descrierea postului:
• Executa piese de precizie, unicat si de serie mica, dupa desenul de executie pe masini de frezat CNC si centre de prelucrare (Forest- Line, WOTAN, Giddings, AF 120, Bohrwek);
• Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica in conformitate cu instructiunile de operare si cu specificatiile tehnice;
• Masoara si verifica piesele utilizand instrumentele de masura corespunzatoare, conform cerintelor si specificaţiilor tehnice;
• Incarca si manevreaza in conditii de siguranta componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare si/ sau ale benzii transportoare;
• Se asigura ca toate produsele executate intrunesc conditiile de calitate si specificatiile tehnice; Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite, le pregateste pentru prelucrarea urmatorului reper si efectueaza curatirea acestora inainte de a le depozita in spatiul special amenajat;
• Efectueaza si mentine curatenia la masina CNC, inclusiv indepartarea periodica a spanului pentru a asigura buna functionare a utilajului;
• Pastreaza in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza;
• Respecta instructiunile de mentenanta autonoma productiva (TPM) la masina CNC, executand activitatile referitoare la intretinerea masinii, conform instructiunilor de lucru incluse in Cook Book-ul masinii;
• Asigura predarea locului de munca catre schimbul urmator, pentru continuarea lucrului in conditii optime.

CERINTE

• Absolvent Liceu/ Scoala Profesionala cu profil tehnic/ curs de calificare: Prelucrator prin aschiere, Frezor, Strungar;
• Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara – avantaj operare CNC masini Forest-Line/ WOTAN, Giddings sau Bohrwerk;
• Cunostinte de desen tehnic (interpretare desen);
• Cunostinte despre instrumente de masurare;
• Cunostinte utilizare PC;
• Atentie la detalii, spirit de observatie;
• Indemanare, precizie, rigurozitate, perseverenta;
• Disponibilitate de a lucra in schimburi.

BENEFICII OFERITE

Locul de munca: sector 3, Bucuresti, zona Republica.
Program de lucru in schimburi: 07:00-15:30 respectiv 14:00-22:00.

Se ofera:
- Conditii de lucru foarte bune, echipament de protectie idividual;
- Tichete de masa;
- Spor de randament in functie de norma lucrata si gradul de dificultate a pieselor executate.

ManpowerGroup este expertul global privind forța de muncă, creând soluții inovatoare în domeniu de aproape 70 de ani. În calitate de experți în forța de muncă, în fiecare zi conectăm la piața muncii peste 600,000 de persoane cu diverse abilități, într-o varietate de domenii și industrii. Familia brandurilor ManpowerGroup - Manpower, Experis, Right Management și ManpowerGroup Solutions – ajută peste 400,000 de clienți din 80 de țări și teritorii să identifice, atragă, dezvolte și gestioneze talentele de care au nevoie, oferindu-le soluții cuprinzătoare și integrate. ManpowerGroup este prezent în România de aproape 15 ani, susținând performanța, creșterea și și flexibilitatea a peste 350 de companii din toate regiunile și domeniile de activitate și conectând mii de candidați talentați și profesioniști cu experiență la oportunitățile potrivite.