STORE MANAGER - Franciza Vodafone

HUMANGEST ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei conduce echipa in spiritual valorilor companiei, asigurandu-te ca oamenii sunt motivati si implicati in atingerea obiectivelor de calitate si eficienta ale departamentului:
• Te asiguri ca ai toate resursele necesare de oameni si logistice pentru derularea in bune conditii a activitatii.
• Participi activ la recrutarea, selectia si orientarea noilor angajati, pentru a asigura continuitate proceselor de vanzare din magazine.
• Initiezi, implementezi si executi programe de vanzare pentru atingerea obiectivelor de vanzari si pentru oferirea unei experiente consistente si memorabile clientului, bazata pe disponibilitate, solutionarea eficienta a nevoilor clientului si respect;
• Comunici permanent si transparent obiectivele care trebuie atinse catre tot personalul din subordine;
• Esti responsabil de management-ul performantei echipei pe care o conduci: stabilesti obiectivele oamenilor din echipa, urmaresti constant rezultatele acestora, te asiguri ca acorzi intreg suportul necesar pentru ca oamenii din echipa ta sa isi atinga potentialul, asigurand feedback periodic si coaching, iei masuri corective in cazul performantei sub standard si demotivarii.
• Evaluezi si raportezi asupra stadiului de realizare a obiectivelor si asupra rezultatelor echipei si, daca este cazul, iei masuri pentru eliminarea abaterilor de la standardele stabilite care ar putea avea impact negativ asupra activitatii.
• Contribui la imbunatatirea proceselor existente tinand cont de perspectiva clientilor, beneficiile aduse companiei si impactul in livrarea obiectivelor si strategiei echipei

CERINTE

• Minim 2 ani experienta in domeniul vanzarilor
• Minim 1 an de experienta in coordonarea oamenilor
• Studii universitare
• Abilitati de vanzare/negociere
• Deschidere catre nou, disponibilitate fata de clienti si echipa si orientarea spre solutii
• Atitudine consultativa si usurinta in relationarea interpersonala
• Capacitate de decizie rapida si de adaptare la schimbarea de situatii
• Integritate si principii solide de etica profesionala.
• Limba engleza conversational
• Abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, E-mail

Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane.
Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane.
Humangest Group va pune la dispozitie o gama variata de servicii:
Recrutare si Selectie de Personal;
Leasing de Personal;
Administrare de Personal si Payroll;
Evaluarea performantelor angajatilor;
Training;
Outplacement;
Detasare de Personal in Strainatate