Statistician/analist date/sociolog - cercetare

FOX EXPERT ADVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. PREGATIREA PROIECTULUI
Stabilirea parametrilor esantionului
Realizarea schemei de ponderare
Programarea chestionarelor in platforma proprie
Traducere, adaptare chestionare
2. CURATAREA BAZELOR DE DATE
- Controlul logic al raspunsurilor conform specificatiilor din chestionar
- Validarea curatarii si corectarea erorilor de curatare
- Identificarea erorilor legate de culegerea datelor si transmiterea lor catre PM
3. ANALIZA DATELOR
- Calcularea ponderilor si realizarea variabilei de ponderare
- Codificarea raspunsurilor deschise in categorii
- Prelucrarea finala a datelor (descriptives, crosstabs)
- Realizarea testelor statistice (de medii, de asociere, corelatii)
- Verificarea rezultatului prelucrarii
- Realizarea raportului de cercetare pe baza tabelelor si testelor

Clientul nostru este o companie de cercetare de piata in domeniul farmaceutic.

FOXexpert ofera solutii resurse umane complete si customizate: recrutare, consultanta, salarizare, administrare personal, evaluare si dezvoltare organizationala. Investim energie, pasiune si experienta pentru a oferi cel mai bun rezultat partenerilor nostri.
Solutiile noastre. Rezultatele voastre!

CERINTE

- Absolvent sau student in ani terminali la Cibernetica, Marketing, Sociologie, Statistica, Matematica sau Informatica
- Cunostinte solide de Microsoft Excel si SPSS
- Gandire logica, spirit analitic, atentie la detalii, inclinatie spre lucrul cu cifre
- Preferabil experienta de min. 1 an intr-o agentie de cercetare (se accepta si 6 luni in cazul in care candidatul se potriveste cu toate celelalte cerinte)
- Cunostinte solide limba engleza

FOXExpert ofera solutii resurse umane complete si customizate: recrutare, consultanta, salarizare, administrare personal, evaluare si dezvoltare organizationala. Investim energie, pasiune si experienta pentru a oferi cel mai bun rezultat partenerilor nostri.
Solutiile noastre. Rezultatele voastre.