Specialist vanzari proiecte ceramice-sanitare

Romstal Imex

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza si vinde produse sanitare si ceramice catre clienti/colaboratori: arhitecti, firme de amenajari, designeri, clienti finali etc
Asigura consultanta in amenajarea spatiilor cu produse din gamele ceramice-sanitare
Prezinta si discuta oferta comerciala si tehnica
Dezvolta portofoliului de clienti si efectueaza deplasari pentru identificarea de lucrari si clienti noi
Mentine permanent relatia cu clientii alocati
Se ocupa de administarea vanzarii (rapoarte, contactari zilnice)

CERINTE

Studii superioare (preferabil in Arhitectura, Design de interior sau Instalatii)
Cunostinte legate de piata produselor sanitare si ceramice
Experienta in vanzare/promovarea de produse sanitare si ceramice
Abilitati de comunicare, vanzare si negociere

BENEFICII OFERITE

Masina, telefon, laptop
Traininguri de produs si de dezvoltarea a abilitatilor de vanzare, negociere etc.
Oportunitati de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala

Romstal Group este un grup de firme cu capital mixt, romano-italian, format din noua companii de prestigiu din domeniul comercializarii instalatiilor pentru constructii, productiei de tubulatura din materiale plastice, vanzarii de automobile, leasing, consultanta si brokeraj: Romstal Imex, Valrom Industrie, Romstal Leasing, Ink Consultanta si Brokeraj, Belform, Autoklass.