Specialist Testare Software

AQUASoft

Job expirat

RESPONSABILITATI

AQUASoft angajeaza specialisti in testare automata pentru proiecte de anvergura internationala.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie trebuie sa fie familiar cu diverse sisteme de operare (Unix, Linux, Windows), sa fie capabil sa scrie secvente de cod pentru imbunatatirea procesului de testare (Java, JavaScript, VBS), sa posede notiuni de SQL si de testare web.

Candidatii trebuie sa vorbeasca fluent limba engleza iar fiecare limba straina cunoscuta la un nivel mediu constituie un avantaj major.

Candidatul ideal trebuie sa fie responsabil, organizat, analitic, atent la detalii, sa fie capabil sa descrie erorile descoperite si sa le determine cauzele.

BENEFICII OFERITE

Angajatii nostri beneficiaza de o serie de avantaje intre care salariu motivant, bonusuri de performanta, posibilitatea de a lucra de acasa, orar flexibil, deplasari in strainatate si acces la tehnologii de ultima ora.

AQUASoft wants to enrich the experience and quality of interaction between users and software applications by:

• creating innovative ways in services delivery;
• inventing tools, environments and daring approaches;
• discovering new modalities to enhance the usability of
computers, software applications and complex systems.