Specialist Suport Vanzari Business TELEKOM Romania

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura, reprezentantilor de vanzari, suportul necesar vanzarii serviciilor si produselor Telekom prin activitati specifice care preced procesul de vanzare si post vanzare;
- Prevalideaza/valideaza contractele si documentele aferente acestora, conform procedurilor si instructiunilor interne de lucru;
- Transmite contractele semnate cu clientii catre echipele de implementare, prin intermediul aplicatiilor specifice, conform fluxurilor de lucru in vigoare;
- Activeaza in aplicatiile interne specifice servicii suplimentare mobile care nu necesita semnare de documente cu clientii;
- Urmareste stadiul implementarii contractelor si transmite stadiul acestei implementari in mod constant catre reprezentantul de vanzari si catre client; in acest sens relationeaza cu entitatile interne respectand fluxurile standard de implementare a serviciilor;
- Dezvolta relatii de colaborare constructiva cu clientii interni si externi, bazate pe incredere si integritate. Solicita feedback si are in vedere satisfactia clientului in toate actiunile intreprinse;
- Escaladeaza catre seful ierarhic superior, ori de cate ori se impune, pentru solutionarea in termen a solicitarilor venite din partea reprezentantilor de vanzari sau clientilor;
- Executa orice alta dispozitie data de superiorul ierarhic direct pentru realizarea strategiilor companiei, in limitele respectarii temeiului legal.

CERINTE

Candidatul ideal

Cerinţele postului
Studii:
- Studii medii;
- Studiile universitare reprezinta un avantaj.

Experienţa în muncă:
- Minim 2 ani experienta in domeniul telecomunicatiilor sau in relatii cu clientii.

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
- Cunostinte bune de operare PC – Microsoft Office, Internet Explorer, Microsoft Outlook
- Abilitati de comunicare;
- Orientare catre client;
- Orientare catre rezultate;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Onestitate;
- Initiativa si proactivitate;
- Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (parte fixa atractiva si bonuri de masa).