Specialist SEO/SEM/Online Marketing

Rezolv IT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza studii ale concurentei;
Creaza strategii de vanzari online.
Propune si testeaza campaniile de marketing online create pentru motoarele de cautare existente;
Realizeaza si actualizeaza planurile de optimizare si promovare a site-urilor gestionate;
Efectueaza audit concurential;
Efectueaza analiza statisticilor ;
Urmareste pozitionarea site-urilor web pe motoarele de cautare existente;
Gestioneaza campanii Adwords, PPC, Affiliation.
Implementeaza si conduce campanii axate pe social-media (Facebook, Twitter, etc).
Contribuie cu idei inovatoare de promovare online

CERINTE

- Experienta in mediul online ;
- Cunostinte de HTML, Google Analytics sau alte tool-uri de SEO;
- Experienta campanii Adwords, campanii Afiliere PPC.
- Sa fie la curent cu noile principii de usabilitate si optimizare;

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru relaxat, colectiv tanar si dinamic
- prime si bonusuri conform realizarilor
- program flexibil

RezolvIT oferă servicii de externalizare și suport IT pentru firme mici și mijlocii.
De peste 11 ani, RezolvIT cu cei 24 de tehnicieni susține peste 200 de companii. Administrăm 8.000 echipamente IT, am oferit peste 32.000 ore de lucru în peste 12.000 de intervenții IT rezolvate în anul 2014.