Specialist seo

Digital Metrics SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza audituri SEO tehnice si de continut pentru site-urilor clientilor companiei.
- Dezvolta strategii SEO in vederea cresterii vizibilitatii organice si cresterea traficului.
- Face recomandari SEO si ofera sprijin clientilor in vederea implementarii acestora.
- Identifica noi oprtunitati de dezvoltare a site-urilor prin activitati de keyword research amanuntit.

CERINTE

- Experienta relevanta in optimizarea si auditarea site-urilor pentru motoarele de cautare.
- Este la curent cu cei mai importanti factori de on page si off page.
- Experienta in utilizarea diverselor tool-uri de analiza SEO: Google Analytics, Google Search Console, Ahrefs, Majestic Seo, Screaming Frog.
- Cunostinte solide de Excel.
- Cunostinte medii in limbajul de programare HTML.
- Familiarizat cu cele mai populare platforme web: Wordpress, Joomla, Presta Shop, Magento.
- Abilitati interpersonale si de comunicare.
- Stapanirea la perfectie a limbii romane si engleze.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, corelat cu nivelul de experienta.
- Bonusuri anuale.
- Acces la cele mai importante tool-uri de analiza SEO.
- Posibilitatea de a-si pune in practica ideile.
- Locatie centrala (Magazinul Cocor, Pasajul Latin)
- Program de lucru flexibil.

Agentie de marketing digital si promovare online focusata pe rezultate masurabile!