Specialist Resurse Umane Bucuresti

ORTOPEDICA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Centralizeaza si inregistreaza in programul de salarii toate datele de personal
Verifica pontajele si realizeaza calculul drepturilor salariale pentru toti angajatii firmei
Intocmeste statele de plata utilizand/administrand programul B-org
Calculeaza contributiile si intocmeste declaratiile lunare
Intocmeste documentele de angajare si lichidare de personal in vederea desfasurarii activitatilor conform legislatiei in vigoare
Tine evidenta si actualizeaza corect si la zi documentele si programele informatice privind fuctuatia de personal, modificarile contractelor de munca, respectiv a datelor personale angajatilor
Monitorizeaza si verifica respectarea privind protectia si securitatea muncii si PSI din cadrul societatii, conform legislatiei in vigoare
Intocmeste statistici si raportari
Mentine relatia cu institutiile de stat acreditate.

CERINTE

Studii superioare sau medii in domeniul Resurselor Umane sau Contabilitate/Finante cu experienta relevanta in efectuarea de activitati in Revisal, Incheiere/Desfacere CIM, intocmire.urmarire pontaje/concedii, calculare salarii/bonusuri, cunostinte relevante de contabilitate.
Cunostinte solide de legislatia muncii
Experienta intr-un post similar de minim 3 ani
Bune cunostinte de operare PC
Abilitati de comunicare
Capacitate de analiza, sinteza si organizare eficienta a muncii

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Bonuri de masa
Mediu de lucru profesionist
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere alaturi de o echipa tanara si dinamica

Fondata in anul 2001, S.C. ORTOPEDICA SRL este un principal producator si furnizor de dispozitive medicale pe piata romaneasca. Cresterea si puterea numelui ORTOPEDICA se bazeaza pe un scop foarte simplu: acela de a oferi oamenilor mai multa mobilitate si independenta - un scop posibil astazi datorita tehnologiei utilizate de specialistii nostri. www.ortopedica.ro