Specialist resurse umane

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru ce ofera servicii de imigrare, cautam un specialiast resurse umane ce se va ocupa de:
• Mentinerea activa a portofoliului de clienti si comunicarea cu acestia prin livrarea de servicii de imigrare de inalta calitate
• Livrarea de informatii juridice si solutii catre client din sfera activitatilor de Imigrare
• Preluarea si finalizarea rapida a solicitarilor venite pentru serviciile de imigrari precum, invitatii oficiale, vize, inregistrari ale cetatenilor straini la autoritati,
• Obtinerea documentelor necesare ducerii la bun sfarsit a proceselor de imigrare pentru clienti
• Comunicarea procedurilor de lucru catre client de o maniera profesionista
• Programarea clientilor la diferite autoritati in vederea obtinerii documentelor
• Insotireaa clientilor la depunerea si ridicareaa diverselor documente necesare lor in dimeniul imigrarii si relocarii
• Gasirea de solutii legale, optime pentru rezolvarea nevoii de business pe care o are clientul
• Tinerea evidentei serviciilor prestate
• Corespondenta scrisa inbound/outbound
• Utilizarea unui limbaj business si extrem de profesionist in relatia cu clientii si institutiile publice
• Identifica nevoile interne ale clientului pe zona de servicii de Imigrare si le comunica superiorului ierarhic

CERINTE

1. Nivelul de studii: studii superioare.
2. Calificare necesara: N/A
• Cunostinte limbi straine : engleza nivel avansat.
• Cunostinte operare PC/Excel, Word, Power Point.
3. Competentele postului
• Buna cunoastere a legislatiei muncii in materie de straini si romani si a altor legi aplicabile;
• Abilitati de comunicare;
• Atitudine pozitiva si persuasiune;
• Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
• Rezistenta la efort si stres;
• Corectitudine si loialitate fata de societate, flexibilitate;
• Spirit de ordine si disciplina.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, abonament Medlife, decont transport, bonus de performanta anual.

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/