SPECIALIST RESURSE UMANE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza recrutarea de personal pentru angajarea pe diferite posturi in cadrul companiei;
- Intocmeste contracte de munca, fise de post, acte aditionale, decizii de incetare a contractelor de munca, fise de lichidare;
- Efectueaza evaluarea periodica a angajatilor la intervale de timp stabilite de comun acord cu conducerea companiei;
- Depisteaza, in urma evaluarilor, nevoile de instruire ale angajatilor si urmareste implementarea unor metode pentru o mai buna desfasurarea a activitatii in firma;
- Mentine relatia cu medicina muncii.
- Opereaza toate modificarile in sistemul programul Revisal corect si la timp.
- Centralizeaza si verifica pontajele, in vederea calculului salarial.
- Calculeaza si opereaza corespunzator drepturile salariale, concediile medicale, concediile de odihna si orice este necesar in aplicatia de salarizare.
- Centralizeaza si verifica programarea anuala a concediilor de odihna.
- Intocmeste corect si la timp declaratiile 112 si 205 in WinMentor.
-Genereaza centralizatoarele de salarii, impozitele si taxele aferente.
- Intocmeste avertismente scrise si convocari la cercetari disciplinare si participa la acestea.
- Gestioneaza dosarele de personal la nivel de grup.
- Urmareste si aplica prevederile legale in domeniul relatiilor de munca si al asigurarilor sociale.
- Mentine legatura cu ITMB, Casa de Pensii, Casa de Sanatate din Bucuresti , A. N. O . F. M.
- Mentine legatura cu dezvoltatorul aplicatiei de salarizare.
- Centralizeaza documentele de SSM si PSI, mentinand legatura cu persoana abilitata sa le intocmeasca.
- Centralizeaza rezultatele evaluarilor trimestriale, semestriale si anuale.
- Realizeaza diverse rapoarte specifice activitatii de Resurse Umane.

CERINTE

Candidatul ideal

Absolvent/a de studii superioare.
Minimum 3 ani experienta in recrutare,administrare, salarizare.
Atestat Inspector Resurse Umane.
Foarte bune abilitati de operare in soft de salarii (de preferat WinMentor.)
Atentie concentrata si distributiva.
Rezistenta la efort intelectual prelungit.
Disponibilitate pentru deplasari in tara pentru recrutare
Capacitate deosebita de relationare interumana.
Persoana ordonata, analitica, pragmatica.
Experienta in selectia si recrutarea personalului pentru companie.
Permis de conducere categoria B.