Specialist Relatii Publice Junior

Human Touch Consulting Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza campaniile si proiectele de comunicare: feedback pe conceptul de comunicare, crearea continutului si a layout-ului materialelor, mentinerea relatiei cu echipa implicata in proiect (ex: marketing, vanzari);
- Se ocupa de promovarea si mentinerea imaginii companiei in mediul online si are in vedere scrierea si editarea materialelor de comunicare interne și externe, cum ar fi newsletter-ele, comunicatele de presă, conținutul site-urilor, etc;
- Asigura sprijin pentru managementul vânzărilor/marketingului în diverse proiecte de marketing și vânzări (evenimente, discutii oficiale, prezentări/lansări de proiecte);
- Este permanent informat despre sectoarele care pot influența strategia generală a companiei, avand in responsabilitate crearea de rapoarte specifice cu datele colectate, acestea urmand a fi transmise conducerii companiei;

CERINTE

- Studii superioare de profil in curs sau finalizate (Jurnalism, Comunicare si Relatii Publice -preferabil 2017);
- Experienta pe o pozitie similara sau in domeniul comunicarii constituie avantaj;
- Excelente abilitati de organizare si planificare;
- Abilitati de scriere si editare a textelor, precum si abilitati excelente de comunicare, completate de capacitatea de adaptare a mesajului la variate categorii de clienti;
- Creativitate, flexibilitate si originalitate;
- Atentie la detalii si perseverenta in obtinerea unor servicii de calitate;
- Cunostinte bune operare PC (experienţă cu tool-uri de prezentare – prezinta avantaj)
- Cunostinte limba engleza (nivel avansat);

BENEFICII OFERITE

- Job dinamic cu posibilitati de dezvoltare;
- Mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara;
- Diversitate de proiecte, activitati;
- Posibilitatea de a-ti pune in practica propriile idei.

DESCRIEREA FIRMEI

Human Touch Consulting Group - HTCG