Specialist Relatii Comerciale Intracomunitare

Farmaciile Dona

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza analize de prospectare privind studiul pietei;
- Culege, prin studii de piata, informatii despre produsele din domeniul comertului intracomunitar;
- Se ocupa de calculul preturilor si urmarirea profitabilitatii vanzarilor;
- Este responsabil de emiterea facturilor pentru clienti;
- Intocmeste machete de estimari pentru departamentul contabilitate;
- Centralizazeaza comenzile de la clienti;
- Supervizeaza realizarea platilor de catre clienti conform conditiilor contractuale agreate, in vederea asigurarii continuitatii in aprovizionare;
- Urmareste livrarea produselor, cat si a incasarii facturilor (alocare confirmare plati);
- Responsabil cu mentinerea si dezvoltarea relatiei de colaborare cu furnizorii si clientii de produse, urmarind derularea corespunzatoare a contractelor comerciale (din punct de vedere al conditiilor comerciale, tehnice, financiare etc);
- Intocmeste rapoarte periodice cu privire la vanzare, adaos comercial, piata totala etc.;
- Se ocupa de transmiterea datelor necesare facturarii produselor.

CERINTE

- Ai finalizat studiile universitare, preferabil pe un profil economic sau medical?
- Utilizezi cu usurinta principalele programe ale pachetului MS Office, iar Excelul nu iti ridica nicio problema?
- Esti familiarizat cu legislatia europeana in domeniul farma?
- Ai cunostinte de limba engleza la nivel avansat?
- Ai o fire analitica si bune abilitati de planificare, organizare si prioritizare a activitatilor?
- Esti o persoana dinamica, proactiva, cu spirit de invingator?
- Ai minimum 1 an experienta in achizitii / vanzari, preferabil in industria farma?

Atunci postul acesta este pentru tine!

Credem și apreciem: pasiunea pentru profesie, respectarea codului deontologic, orientarea spre rezultate și calitate, talentul de a lucra cu și pentru oameni. Dacă impărtășim aceleași valori, Grupul DONA iti poate oferi cultura organizatională in care să te regăsești. Incurajăm și răsplătim performanta. Recompensăm echitabil realizările profesionale și gratificăm consecventa in atingerea acestora prin promovări și avansări interne, bazate pe merit. Dacă dorești să devii un nume, alege cartea Grupului DONA in care să ti-l scrii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Tichete de masa;
- Card de reduceri in farmaciile DONA;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Diverse evenimente interne in scop de sudare a echipei.

Program de lucru: luni- vineri, 09.00- 17.30
Locul de desfasurare a activitatii: cladire de birouri din zona metrou Preciziei, cartier Militari.

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 25 de ani și o distribuție echilibrată, la nivel național.
De ce sa faci parte din echipa DONA?
- peste 2.500 de angajati
- peste 300 de farmacii la nivel national
- un portofoliu in continua dezvoltare cu peste 29.000 produse
- peste 2,5 milioane de pacienti care trec pragul unei farmacii Dona in fiecare luna
În Farmaciile DONA vei fi întâmpinat întotdeauna cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect.