Specialist Recrutare / Generalist

MANDY FOODS INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere companie:

Grup de companii detinatoare ale unor branduri de renume, ce activeaza in domeniul Real Estate si FMCG.

Descriere sarcini si atributii:

Oferă suport echipei și coordonează activități de recrutare, selecție, comunicare internă, inducție, etc. pentru atragerea, selecția, integrarea și retenția celor mai potriviți candidați pentru organizație, în timp util și cu costuri optime.

-Oferă suport Managerilor cu responsabilități de recrutare în procesul de recrutare și selecție pentru toate tipurile de posturi în vederea identificării celor mai potriviți candidați;

-Coordonează procesul de recrutare și selecție pentru poziții entry si middle level, în vederea identificării celor mai potriviți candidați pentru organizație;

-Coordonează diferite proiecte derulate prin intermediul furnizorilor de servicii, în scopul implementării celor mai potrivite soluții pentru organizație, conform obiectivelor stabilite pentru fiecare proiect;

-Coordonează procesul de inducție al noilor angajați în scopul facilitării integrării lor rapide în cadrul organizației;

-Elaborează fișe de post în scopul documentării corecte și complete a conținutului posturilor;

-Identifică și analizează motivele care stau la baza plecării angajaților din companie, în vederea implementării unor programe care să crească rata de retenție a acestora;

-Raporteaza către ANOFM/AJOFM pozițiile vacante la nivelul grupului, conform legislației în vigoare;

-Organizează activități în cadrul târgurilor de job-uri pentru promovarea imaginii de angajator a companiei.

CERINTE

-Absolvent(a) studii superioare, preferabil psihologie;

-Experienta pe o pozitie similara, minim 2 ani;

-Gandire analitica, rezistenta la stress, abilitati de comunicare si interrelationare, capacitatea de a lucra la mai multe proiecte, simultan si cu termene scurte;

-Cunoasterea limbii engleze-nivel avansat;

-Cunoasterea pachetului Ms Office;

-Persoana proactiva, orientata spre rezultat, dispusa sa calatoreasca.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unui grup de renume.

Producator, importator, distribuitor si exportator de produse alimentare.