Recruiter cu limba Italiana

Global Work Team srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Experienţa in derularea proceselor de recrutare personal/resurse umane de minim 2-3 ani - cerinta obligatorie
- Cunostinde de limba Italiana nivel mediu – cerinta obligatorie (nivel avansat reprezinta avantaj)
- Bune cunostinte de operare in programele MS Office
- Excelente abilităţi de comunicare, operativitate
- Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- Abilităţi de lucru în echipă
- Abilitati de organizare si planificare
- Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit (ocazional)

CERINTE

- Identifica si administreaza cele mai eficiente canale de recrutare pentru posturile vacante; tipologia candidatilor variaza avand in vedere specificul societatii noastre (agent de munca temporara)
- Deruleaza in mod continuu procese de recrutare pentru a asigura o baza permanenta de candidati disponibili pentru posturile vacante
- Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza cerintelor clientilor
- Selecteaza candidatii potriviti in baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
- Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor, sustine interviurile si evalueaza candidatii
- Propune si negociaza ofertele de angajare
- Mentine o comunicare deschisa cu candidatii pe tot parcursul procesului de recrutare
- Gestioneaza si actualizeaza baza de date cu candidatii intervievati
- Intocmeste rapoarte referitoare la candidati

BENEFICII OFERITE

Va multumim pentru candidatura, doar candidatii selectati, vor fi sunati in vederea unui interviu.

Societatea Global Work Team s.r.l. face parte dintr-un grup de societăți cu capital integral străin, specializata in domeniul resurselor umane. Managementul societăților din grup este realizat de o echipa de profesioniști cu experiența internaționala de peste cincisprezece ani in sfera resurselor umane, core-businessul acestora fiind furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pieței muncii.