Specialist Recrutare

S.C. SANADOR S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
Concepe si posteaza anunturile de recrutare, pe baza discutiilor cu sefii de departament;
Gestioneaza relatia cu agentiile de recrutare externa;
Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor;
Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor;
Evalueaza si vine cu propuneri, cu privire la candidatii selectati, catre factorii de decizie;
Evalueaza calitatea procesului de recrutare si raporteaza indeicatorii de eficienta;
Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati;
Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie;
Asigura suport in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a candidatilor;
Monitorizeaza piata muncii.

CERINTE

Absolvent studii superioare;
Cunostinte MS Office (Word, Excel);
Cunostinte limba engleza – nivel mediu / avansat;
2-3 ani experienta in domeniul recrutarii de personal (constituie avantaj recrutare in domeniul medical)
Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare si relationare cu oamenii;
Capacitate de observatie si analiza comportamentala;
Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel;
Capacitate de gestionare eficienta a timpului si prioritatilor;
Abilitati de lucru in echipa;

Sanador este o companie cu capital 100% romanesc, care furnizeaza intreaga gama de servicii medicale.

Infiintata in 2001 Sanador a avut o dezvoltare continua, exclusiv organica, fara nici o achizitie.

In anul 2011 Sanador a inaugurat cel mai mare spital privat generalist din Romania, cu 413 paturi si 10 sali de operatie, avand una dintre cele mai performante sectii de terapie intensiva adulti si neonatologie.

In tot acest timp, Sanador a atras unii dintre cei mai performanti medici si personal mediu de inalt profesionalism, reusind sa atinga performante deosebite, chiar si premiere medicale in Romania. Mizand foarte mult pe resursa umana, Sanador a dezvoltat permanent procesul de recrutare, atragand oameni care sa se simta mandri ca fac parte din aceasta companie.