Specialist Marketing Online

Icon Advertising

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza campaniilor si a comportamentului publicului tinta in mediul online;
- Intelegerea nevoilor clientului si realizarea unor propuneri coerente de marketing online orientat spre performanta si ROI;
- Realizarea strategiei si a planului de online marketing in contextul bugetului si al obiectivelor stabilite ;
- Analizează rapoarte de marketing, tendinţele pe piaţă şi competiţia.
- Redactează brieful de creaţie şi oferă echipei un brief clar definit, cu informaţii complete referitoare la produs, audienţă, strategie
- Managementul campaniilor de Online Advertising – implementare, optimizare si raportare- task-uri curente de administrare content site-uri;
- Crearea si implementarea content-ului online pentru retelele sociale;
- Gestionarea relatiilor cu furnizorii de media online in vederea obtinerii celor mai bune oferte pentru fiecare proiect (atunci cand este necesar);
- Realizarea rapoartelor lunare pentru campaniile desfasurate;
- Realizare si sustinere de prezentari (la client si interne)

CERINTE

- Studii finalizate în domeniul Publicitate, Marketing, Comunicare & PR - Obligatoriu
- Experienţă de cel puţin 6 luni : Online Marketing / Planificare strategică / Project management / Publicitate Obligatoriu
- Cunoştinţe solide despre: Strategia de brand şi comunicare, Imaginea brandului; Insight-uri, Grupul ţintă; Marketing de produs; Planuri de marketing; Research, studiu calitativ şi cantitativ
- Minim 1 an experienta în Marketing Digital (Google Analytics, PPC Marketing, DirectMarketing, HTML, CSS, customizare WordPress si intelegerea unui sistem CRM, Microsoft Office)
- Cunoaşterea limbii engleze – avansat
- Competenţe şi aptitudini organizatorice: planificare, time management eficient, documentare, analiza opţiunilor şi strategiilor, coordonare
- Gândire creativă, out-side-the-box, capabil să vină cu insight-uri pe baza cărora s-ar putea genera campanii inovatoare;

ICON este o agenţie de publicitate/ comunicare full service independentă, eficientă şi creativă, prezentă în piaţă din 1998.
Oferim servicii integrate de comunicare: strategie de comunicare, creaţie, producţie/implementare, online, evenimente, promoţii, in-store.
Credem în dezvoltarea parteneriatelor pe termen lung în relaţia cu clienţii noştrii şi rămânem fideli ideii că o reclamă bună este caracterizată în doar 3 cuvinte: Relevanţă - Originalitate - Impact.
Rolul nostru este să oferim întregul proces al comunicării integrate pentru că numai dacă avem un punct de plecare corect, cu o strategie bazată pe insight, putem dezvolta o campanie creativă şi eficientă.
Dacă eşti un om de publicitate - atunci dă startul unei cariere aici, într-un job provocator cu oportunităţi de dezvoltare, atât profesional cât şi personal.