Specialist Marketing Online

Beauty Innovation S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica noi canale de promovare si vanzare online
Prospecteaza piata si atrage noi clienti prin intermediul mediului online
- Identifica noi parteneri si dezvolta parteneriate pentru promovare companiei in mediul online
- Propune, implementeaza si monitorizeaza campanii de marketing si vanzari online pentru atragerea vizitatorilor in mediul online si promovarea produselor companiei
- Monitorizeaza derularea campaniilor / proiectelor pe canalele alocate
- Elaboreaza analize si rapoarte lunare pentru rezultatele campaniilor de marketing online
- Content marketing: redactarea de articole pe teme de beauty (stiri, articole, comunicate de presa) si postarea acestora pe site/blog (content management)
- Email marketing: realizarea si pregatirea continutului editorial pentru newsletter-e
- SEO: urmarirea cuvintelor cheie relevante si optimizare continua pt acestea (adaugare continut nou relevant, link building)
- Social Media: crearea unei strategii ce urmareste cresterea numarului de fani / followers, animare si engagement a fan base-ului actual, generarea de viralitate / recomandari catre prieteni pe toate canalele de social media
- Campanii CPC: Google Adwords, Facebook ads, Youtube etc.
- Google Analytics: analiza datelor de trafic pentru a optimiza continutul site-ului
- Parteneriate media: identificare si incheierea de bartere media pentru site, targuri virtuale si evenimente
- Sugestii pentru echipa tehnica de imbunatatire a site-ului

CERINTE

Candidatul ideal:

- Studii superioare finalizate (de preferinta in marketing)
- Minim 1 an experienta in marketing online
- Persoană organizata, atenta la detali, sociabila, cu initiativa, energica, creativa
Persoana cu o buna capacitate de analiza si sinteza a informatiilor, organizata
Persoana orientata catre atingerea obiectivelor
- Cunostinte de HTML, CSS, Photoshop
- Limba engleza – nivel avansat.
- Cunostinte mediu online (social media, blogging, Facebook, Twitter, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing, SEO etc.)
- Persoana deschisa catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization), SEM (Search Engine Marketing) etc.

BENEFICII OFERITE

Full Time sau Part Time.
Sansa de a lucra intr-o echipa tanara, dinamica si prietenoasa
Posibilitatea de dezvoltare profesionala
Bonusuri functie de performanta
Salariul se negociaza la interviu in functie de experienta
Asteptam CV-ul dumneavoastra.
Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.