Specialist Marketing Online

ROLLINGLINK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti prin intermediul mediului online;
Promovarea si conceperea de planuri si strategii de marketing online;
Transformarea vizitatorilor siteului in clienti;
Sa identifice metode de crestere a traficului, ratele de conversie, sa analizeze si propuna modalitati de crestere a acestora;
Sa comunice / interactioneze cu afiliatii, sa ii ajute cu diverse materiale/idei pentru promovare si sa ii determine pe acestia sa promoveze produsele companiei;
Cunoastere limbii engleze la nivel mediu-avansat;
Bun cunoscator al mediilor de promovare online: Google adwords,social media si e-mail marketing;
Experienta in implementarea si gestionarea de campanii PPC in Google Adwords si Facebook;
Propune si implementeaza campanii de marketing online: campanii PPC(Adwords si Facebook);
Asigura stabilitatea si cresterea brandului companiei in mediul online si social media.

CERINTE

Candidatul ideal:
Studii superioare finalizate;
Experienta in marketing online minim 1 an;
Initiativa, creativitate si dinamism, atitudine pozitiva si deschisa spre rezolvarea problemelor;
Abilitatea de a lucra atât individual cât si în echipa;
Capacitate de a elabora si implementa strategii;
Cunostinte despre Marketingul Online: Social Media, Affiliate marketing, E-mail marketing, Google AdWords, Facebook Ads, Google Search, bloguri;
Experienta de analiza, sinteza si redactare concisa a textelor publicitare in domeniul online si nu numai;
Promptitudine si seriozitate;
Limba engleza nivel mediu scris si vorbit;
Cunostintele SEO/SEM reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Venituri corelate cu realizarile;
Conditii de lucru excelente, colectiv tanar si dinamic
Sanse reale de construire a unei cariere de durata;

Companie internationala licentiata pe piata de tranzactionare financiara online. Dorim dezvoltarea unor relatii pe termen lung cu clientii nostri, bazate pe transparenta,profesionalism si randament. Pietele noastre tinta sunt exclusiv din afara Romaniei.