Specialist Marketing Junior

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului
- Monitorizeaza, evalueaza si analizeaza evolutia pietei, nevoile utilizatorilor si cauta oportunitati de marketing;
- Monitorizeaza activitatile si serviciile competitorilor, efectueaza statistici si analize asupra concurentei;
- Gestioneaza toate informatiile de marketing privitoare la proiect ;
- Elaboreaza diverse tipuri de prezentari si rapoarte privind proiectul ;
- Identifica cerintele pietei pentru solutiile existente si pentru cele preconizate, elaboreaza strategia de pozitionare;
- Participa la elaborarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de marketing conform misiunii, obiectivelor si strategiilor companiei;
- Elaboreaza si gestioneaza derularea proiectelelor de marketing, prin interactiunea cu utilizatorii actuali si cei potentiali;
- Participa la conceperea mesajelor si realizarea materialelor de promovare a imaginii proiectului;
- Participa la planificarea, organizare si coordonarea campaniile de promovare;
- Monitorizeaza derularea si rezultatele actiunilor de promovare si marketing;
- Propune si realizeaza studii privind satisfactia utilizatorilor, impactul campaniilor de promovare;
- Dezvolta si intretine relatiile cu partenerii si mass media;
- Asigura suport online si offline pentru partenerii proiectului ;
- Participa la organizarea evenimentelor si coordoneaza reprezentarea proiectului la targuri, expozitii, conferinte, etc;

CERINTE

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate (preferabil specializarea marketing / comunicare)
- Experienta in marketing de minim 1 an
- Limba engleza, nivel mediu / avansat.
- Cunostinte PC: MS Office (Word, Excel, PowerPoint), Internet; constitue avantaj (Photoshop, Corel)
- Excelente abilitati de comunicare, interrelationare si lucru in echipa
- Initiativa, dinamism, creativitate, flexibilitate;
- Abilitati foarte bune de analiza, sinteza si interpretare a informatiilor;
- Atentie sporita la detalii, capacitate de concentrare;
- Capacitate de a lucra sub presiune, cu temene limita;
- Organizare, planificare, control, orientare catre utilizatori

Active SOFT este una dintre cele mai mari companii web din Romania, cu o bogata istorie (14 ani) in dezvoltarea si sustinerea de aplicatii web si mobile.
Peste 100 de angajati si colaboratori se dedica zilnic viziunii noastre, pentru a oferi vizitatorilor online informatii, servicii si recomandari de calitate.
Dintre proiectele noastre de top amintim: 220.ro, 4tuning.ro, Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Referat.ro, SfatulMedicului.ro, Studentie.ro, aplicatiile pentru mobil Povesti sau Laso.ro. Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.
Active SOFT - smart internet aplications.
Dintre proiectele noastre de top amintim: 220.ro, 4tuning.ro, Calificative.ro, Clopotel.ro, Copilul.ro, CrestinOrtodox.ro, Ele.ro, Referat.ro, SfatulMedicului.ro, Studentie.ro. Peste 10 milioane de vizitatori ne acceseaza in fiecare luna.