Specialist logistica

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prin acţiunile sale, specialistul logistician are un impact puternic asupra calității serviciilor oferite clienților, gestionând procesele, documentele și echipamentele aferente livrărilor de utilaje către clienți.

Principalele responsabilități:
- Verifică şi gestionează documentele legate de livrările de utilaje
- Soluţionează reclamaţiile legate de livrările de utilaje
- Intocmeşte rapoarte de activitate specifice, conform procedurilor interne
- Păstrează relaţia cu celelalte departamente şi asigură suport pentru tehnicienii din cadrul departamentului tehnic, în vederea bunei desfăşurări a livrărilor de utilaje agricole

CERINTE

- Studii: minim medii
- Experienta in proceduri vamale si formalitati vamale de import/export
- Limba Engleza (vorbit, citit, scris – mediu)
- Cunostinte solide de Word, Excel
- Comunicare
- Spirit de echipa
- Atitudine proactiva, flexibila, deschisa catre identificarea de solutii
- Experienta in logistica sau fabricatie in domeniul industrial

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.