Specialist Junior Resurse Umane

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania ofera servicii medicale de inalta calitate (protezare auditiva si optica medicala) , cu o retea de cabinete la nivel national.

Responsabilitati:
Intocmirea dosarelor de personal pentru noii angajati– contract de munca, fisa de post, acte studii, acte stare civila, acord confidentialitate, alte acte privind incadrarea in munca;
Asigura inregistrarea contractelor individuale de munca, actelor aditionale, deciziilor la ITM Bucuresti prin aplicatia REVISAL;
Intocmirea/completare adeverintelor solicitate de catre angajati; intocmirea de decizii, acte aditionale, note de lichidare;
Redacteaza si centralizeaza documente specifice departamentului de resurse umane: rapoarte, situatii, adrese, cereri, instiintari, alte documente referitoare gestionarea resurselor umane;
Monitorizeaza acordarea concediilor de odihna, zile libere, evidenta concediilor fara plata si absentelor nemotivate;
Comunica lunar catre departamentul financiar modificarile aparute ( modificari de functie, salariu, loc de munca, bonusuri, nou angajati, angajati care au incetat activitatea, sanctiuni disciplinare, concedii de odihna);
Gestioneaza miscarile de personal (angajari, promovari, incetari activitate) in sistemul de gestiune a datelor - REVISAL, operand la timp si in mod corect;
Raspunde de realitatea si exactitatea actelor intocmite; se informeaza permanent de schimbarile legate de legislatia muncii;
Pastreaza secretul si securitatea documentelor gestionate;
Primeste si verifica fisele de prezenta;
Pregateste documentatia pentru salarizare (calcul bonusuri, prime si alte drepturi salariale, retineri si alte popriri);
Intocmeste statele de plata si formulare necesara virarii salariilor pe carduri;
Intocmeste evidentele, comanda si distribuie tichetele de masa catre salariati;
Tine legatura cu Serviciul extern SSM_PSI ca lucrator desemnat;
Gestioneaza si completeaza documentele referitoare la sanatatea si securitatea in munca si a situatiilor de urgenta, consemnand instructajul de protectie a muncii in fisa individuala de instructaj;
Tine legatura cu serviciul extern de Medicina muncii, face programari pentru efectuarea evaluarii la angajare si a evaluarii periodice;
Tine legatura cu Serviciul Statistica, completeaza si trimite formularele primite de la acest serviciu;

CERINTE

Experienta pe o pozitie similara;
Studii medii/superioare in domeniu;
Cursuri de specialitate (inspector HR)- constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si bonuri de masa;
Contract de munca perioada nedeterminata.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.