Specialist in Comunicare - limba Franceza - background juridic - Bucuresti

SC Deco Meuble SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru Asociatie activa in zona muncii temporare si detasarii, cautam Specialist in Comunicare.

Responsabilitati:
- - Mentinerea legaturii cu membrii Asociatiei, prin diferite mijloace de comunicare
– telefonic, prin email, fax
- - Actualizarea website-ului Asociatiei
- - Comunicarea cu institutiile publice
- - Redactarea corespondentei catre membrii Asociatiei si alti parteneri sau institutii
- - Promovarea evenimentelor si actiunilor Asociatiei (realizarea de invitatii,
organizare evenimente si actiuni, follow-up)
- - Participarea la realizarea rapoartelor de activitate
- - Participarea la evenimentele, conferintele, seminariile la care Asociatia este invitata
- - Urmarirea constanta a evenimentelor si noutatilor legislative, de interes pentru Asociatie
si membrii sai

Postul este pentru locatia din Bucuresti.

CV-urile se pot trimite si direct la Resurse Umane : deco_cv@yahoo.com
Alte detalii si intrebari : 0248.234.191

CERINTE

Cerinte
- - Studii superioare preferabil in domeniul PR, comunicare, jurnalism, juridic
- - Avantaj: background juridic- experienta in domeniu, informatii de baza,
afinitate pentru domeniul legislativ
- - Bune cunostinte de limba franceza: scris, oral
- - Proactivitate, atitudine pozitiva, deschisa
- - Creativitate
- - Excelente abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Oferta
- - Salariu motivant
- - Mediu de lucru placut, motivant, dinamic

Agent de munca temporara (30 angajati) si Producator de mobilier (20 angajati)