Specialist DTP

Editura Herald

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea graficii de carte - interior - (Adobe Illustrator, Quark Express)
Conceperea si realizarea copertilor (Adobe Illustrator, Corel Draw)
Realizarea materialelor publicitare (cataloage, afise, carti de vizita, mape de prezentare). (Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw)
Procesare imagini: Adobe Photoshop
Realizarea de ebook-uri (formatare)
Gestionarea relatiei cu tipografiile.
Concepere, realizare si procesare audio-video.
Intretinerea si actualizarea paginii de internet. (notiuni de baza HTML, optional PHP; constituie un avantaj)
Design-ul si realizarea de bannere pentru internet.
Procesare audio-video

CERINTE

Cunoasterea pachetelor: Corel si Adobe
Creativitate, imaginatie, decenta, seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Program: L - V, 9-17.30
Carte de munca

De 20 de ani, alături de iubitorii cărților de calitate, aducem la suprafață texte fundamentale validate atât de specialiști, cât și de trecerea timpului.

Cu multă atenţie și discernământ, am selectat, în cele peste 30 de colecții ale editurii, instrumentele de care cititorul are atâta nevoie pentru o dezvoltare armonioasă și deplină în relația cu sine, cu ceilalți și cu lumea în care trăieşte.
Temele tratate acoperă o arie vastă de domenii: de la contactul nemijlocit cu întreaga moștenire pe care ne-au transmis-o culturile și civilizațiile străvechi, la investigarea trăsăturilor psihice și emoționale care ne definesc ca oameni moderni; de la dezvoltarea unei strategii personale de viaţă bazate pe confort și siguranță afectivă, la deschiderea către faptele exterioare nouă și formarea unei viziuni cuprinzătoare asupra modului prin care știința reușește să ne dezvăluie adevărul despre lumea în care trăim.

Citește doar ce ți se potrivește!