Specialist Comunicare Interna

AUCHAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei fi parte dintr-o echipă mică, ce face multe lucruri. Vei produce iniţiative, proiecte şi evenimente pentru comunicarea către angajaţii companiei. Vei fi suport pentru echipele de management pentru a crea campanii strategice de comunicare, vei găsi modalităţi inovative pentru a implica angajaţii in diverse proiecte, vei scrie articole pentru canale variate de comunicare – prezentări business, site-uri web, platformă digitală internă, newsletter, puncte de vedere, comunicate interne, revistă internă, social media corporate. Vei fi implicat în coordonarea proiectelor de comunicare în companie si vei colabora cu parteneri din diferite departamente interne.
Vei lucra cu Responsabilul de Comunicare Internă şi Responsabilitate Socială, vei fi un antreprenor pro-activ orientat către concret, un reporter intern şi un partener pentru liderii din companie. Vei fi deschis să inovezi şi să încerci modalităţi noi de a face lucrurile, pentru a comunica eficient către echipele companiei.

Responsabilităţile ce revin acestui rol sunt :
• Dezvoltă ,scrie și editează elemente din planul de comunicare concentrate pe diferite grupuri de angajați sau segmente de public
• Este implicat în coordonarea şi executarea logisticii din jurul evenimentelor
• Serveşte ca un consultant de comunicare pentru partenerii implicati in proiectele companiei
• Gestionează planul de comunicare internă pentru diverse proiecte și inițiative interne

CERINTE

Ce fel de persoană căutăm :

• Absolvent de studii superioare
• Minim 2 ani de experienta in PR, media şi/sau communicare interna corporate sau organizatii non-guvernamentale
• Cunoaşterea limbii franceze poate constitui un avantaj
• Experientă în proiecte creative, precum organizare de evenimente, producţie video sau publicaţii
• Abilitatea de a lucra calm şi obiectiv într-un ritm dinamic
• Team-player eficient, autonom şi pedagog
• Foarte bun comunicator, cu abilităţi excelente pentru scris, comunicare verbala ,vizuală şi digitală.

BENEFICII OFERITE

Daca rolul de Specialist Comunicare Interna consideri ca ti se potriveste, trimite-ne CV-ul tau si, astfel, putem sa ne cunoastem si sa lucram impreuna!

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 12 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 210.000 de colaboratori. In cei peste 50 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa Auchan Romania, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.