COLLECTION OFFICER

HR TIME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru - Credit pentru fiecare IFN - marca Happy Credit, recrutam COLLECTION OFFICER!

Daca esti bun negociator, eficient si diplomat, ne vom dori sa te cunoastem!

Vei avea un mediu de lucru motivant, sustinere in dezvoltarea carierei, alte beneficii precum tichete de masa, bonus in functie de rezultate obtinute, decontarea transportului.

Ce vei avea de facut:
- sa administrezi dosarele alocate, prin crearea si mentinerea unei legaturi active cu debitorii;
- sa contactezi telefonic debitorii in vederea recuperarii debitelor restante pe cale amiabila;
- sa inchei si sa monitorizezi intelegerile de plata, tinand cont de obiectivele setate si de strategia utilizata;
- sa urmaresti actiunile intreprinse pentru dosarele alocate, pana la inchiderea acestora prin efectuarea platilor;
- sa te asiguri de atingerea indicatorilor cantitativi si calitativi pe baza carora activitatea este evaluata si recompensata.

CERINTE

- Experienta in activitatea de colectare debite bancare, minim 6 luni;
- Excelente abilitati de negociere, comunicare si solutionare a problemelor;
- Abilitati de analiza si sinteza;
- Atitudine pozitiva si orientare catre obtinerea de rezultate;
- Bune cunostinte PC: MS Office.

DESCRIEREA FIRMEI

HR TIME®

Hire and Retain. On time!

Recruitment and executive search
HR Outsourcing
Vocational consulting

Queen Mary Business Center
32 Regina Maria Blvd., 4th District, Bucharest