Specialist Administrare si Salarizare Personal

Asset Portfolio Servicing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigură angajarea, formarea şi perfecţionarea personalului necesar firmei;
- Întocmește și gestionează dosarele de personal de la angajare până la ieșirea din companie;
- Elaborarea pontajului și a calcului salarial în raport cu luna în curs;
- Informarea candidaților cu privire la specificațiile postului;
- Redactarea și actualizarea fiselor de post împreună cu coordonatorii departamentelor;
- Urmăreşte orientarea şi integrarea în organizaţie a noilor angajaţi;
- Elaborează politici şi practici de Resurse Umane în domeniul administrării de personal (ROI, organigrama);
- Gestionarea relației cu furnizorii de servicii (medicina muncii, SSM etc);
- Asigură partea de raportare conform nevoilor companiei.

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Atestat de inspector resurse umane;
- Minimum 2 ani experiență în activitatea de administrare personal, calcul salarial;
- Cunoştinţe privind legislaţia muncii şi legislaţia privind salarizarea;
- Abilități de organizare și de luare a deciziilor;
- Bune abilitati de comunicare și relaționare.

Asset Portfolio Servicing Romania SRL este o companie specializata in recuperare debite, cu sediul central in Republica Ceha, avand deschise sucursale in 5 tari din Europa de SE: Cehia, Slovacia, Polonia, Serbia si Romania. Recrutam persoane proactive care sa faca parte din echipa APS Romania.