Software Developer

Favbet

Job expirat

RESPONSABILITATI

Main responsibilities:
• Application development and testing
• Debugging and error solving
• Manage updates and maintenance
• Develop new modules for existing applications

CERINTE

Key technical experience / knowledge and abilities:
• Good OOP knowledge
• Good Data Structures and Algorithms understanding
• Experience with PHP or .Net
• Experience with databases (MySQL, MS SQL)
• Good knowledge of REST protocol
• Good understanding of Web Sessions
• Proficient command of English language;
• Relevant degree (Computer Science is preferred)
• Good communicator, analytical mind, team player

BENEFICII OFERITE

Any experience with the following would be desirable but not mandatory:
• C#/javascript knowledge and Unity3D
• Internet security
• eCommerce concepts​

Please send us your CV at :
alice.olaru@favbet.com
ixari.dmitrii@favbet.com

Favbet este o companie multinațională fondată în 1999 în Ucraina. În
prezent, este unul din cei mai mari operatori din domeniul jocurilor de noroc din
Estul Europei având deja deschise pe teritoriul României, într-un singur an, un
număr de 33 de agenții de pariuri dintre care 13 reprezentanțe sunt doar în
capitală. În plină expansiune pe piața românească, Favbet numără peste 250000 de
clienți pe care-i are la nivel global atât pe piețele din Europa, Asia, Africa cât și pe
continentul american, în America de Sud.