SOFERI SI MANIPULANTI

SC PRACTICOM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Puteti sa formati echipaj cu oricine doriti dvoastra sau sa va angajati individual si va gasim noi echipajul.

ex: Tata + Fiu , Sot + Sotie , Frati, Veri etc.

CERINTE

CERINTE SOFER :
-Permis categoria B (cat. B+C reprezinta un avantaj);
-Experienta relevanta;
-Domiciliul de preferat in sectoarele 1, 2, 3, 4 sau 5.

CERINTE MANIPULANT ( Incarcator / Descarcator ) :
- Corectitudine;
- Conditie fizica buna;
- Persoane responsabile si dornice sa lucreze;
- Domiciliul de preferat in sectoarele 1, 2,3, 4 sau 5.

BENEFICII OFERITE

SE OFERA:
- Salariu + bonusuri ;
- Abonament retea clinici medicale private ;
- Mediu de lucru placut si profesionist ;
- Loc de munca stabil;
- Forme legale de angajare;
- Posibilitatea de a avansa pentru curse externe.

Compania noastra a fost infiintata in anul 1998 acumuland in cei 18 ani de activitate o buna experienta in domeniu.

Principalele activitati sunt:
*distributie de marfa la nivel national – cu parc propriudepozitare de marfa – stocare de marfa, servicii cu valoare adaugata(etichetare, reambalare, promotii), cross docking; depozite situate in: Bucuresti, Brasov, Deva, Cluj Napoca, Bacau
*transport rutier de marfa in trafic intern si international cu parc propriu
*expeditii de marfa in trafic intern si international: rutier, naval si aerian
*servicii de comisionare vamala
*consultanta si implementare de proiecte in domeniul logistic —

Cifra de afaceri preconizata pentru anul 2016 este de peste 12,400,000 euro

Numarul de angajati pana la finalul anului cca 510—

Parcul auto propriu va ajunge la sfarsitul anului la 275 de unitati – astfel :camioane grele cu sarcina utila 24 to, unitati cu sarcini utile de 8,5 to, 3,5 to, 1,5 to, 0,8 to;caroserii: prelate, dube si box-uri cu temperatura controlata (pana la minus 18 grade Celsius)

Iin cadrul distributiei avem peste 500,000 de livrari pe an livrari de zi si noapte

Personalul Practicom are acces la adresele de livrare fara sa fie necesara prezenta personalului clientului, personalul Practicom asigura descarcarea si asezarea marfurilor in zonele de receptie de la adresele de livrare