Sofer profesionist TIR cat C E, intracomunitar

SC Carmen Impex TM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam soferi pentru comunitate pe rutele Franta - Germania - Cehia - Polonia - Spania - Anglia. Se va lucra pe capete tractor MAN sau Mercedes Euro 5 sau Euro 6 si remorci cu prelata.

Responsabilitati:
- sa pastreze integritatea autovehicului pe care il are in primire;
- sa ancoreze corespunzator marfurile transportate;
- sa respecte cu strictete legilatia rutiera, cat si perioadele de condus si de odihna;
- sa pastreze legatura cu operatorul de transport si sa anunte orice intarziere sau problema aparuta;
- sa ceara indicatii operatorului de transport de fiecare data cand se afla in impas;
- sa respecte regulile interne de la locurile de incarcare/descarcare;
- sa verifice si sa completeze corespunzator documentele aferente fiecarui transport (CMR-uri, foi de parcurs, etc).

CERINTE

Permis auto categ. C-E, atestat profesional, card digital;
Fara cazier judiciar;
Fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis supendat);
Cunostinte minime de mecanica auto;
Cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internatioanala (engleza, franceza) prezinta avantaj;

BENEFICII OFERITE

- Programul de lucru este de 2 luni pe comunitate cu o luna acasa. (programul se poate modifica in functie de dorinta soferului si de posibilitati).
- Transportul pana la masina este asigurat de firma ( se realizeaza cu un VW Caddy cu remorca).
- Masini in stare buna, fara probleme
- Telefon de firma
- Nu se depaseste nicioadata timpul de condus
- Salariile se dau fara intarziere
- Salariul se negociaza in urma interviului

Carmen Impex TM este o firma de transport in plina dezvoltare. Detine un parc auto format din 12 capete tractor MAN si Mercedes (Euro V si Euro VI) si remorci Krone si Schmidt.