Sofer profesionist C+E

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie italiana, cu traditie de peste 30 de ani, renumita in transportul rutier si intermodal de marfuri, avand peste 350 de camioane.

Responsabilitatile postului:
- Efectuarea curselor nationale si internationale cu punct de plecare din Livorno, Udine (Italia) in diverse tari din Europa;
- Asigurarea transportului catre destinatie;
- Asistarea la incarcarea marfurilor transportate;
- Verificarea concordantiei dintre documentele de transport si tipul marfii;
- Efectuarea intretinerii corespunzatoare a autovehiculului.

CERINTE

- Permis cat. C+E;
- Cunostinte de Limba Italiana (nivel mediu);
- Cunostinte de baza de mecanica;
- Detinator ADR si card Tahograf;
- Experienta de minim 2 ani in transportul de marfuri (de preferat pe camion cu prelata);
- Bune competente in conducerea camioanelor de mare tonaj si in activitatile de incarcare/descarcare marfa;
- Bune capacitati de orientare stradala;
- Cunostinte in ceea ce priveste regulile de circulatie rutiera si respectarea acestora.

Aptitudini necesare ocuparii postului:
- Persoana harnica si punctuala;
- Seriozitate;
- Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare motivanta incepand de la 2.100 Euro net;
- Se acorda 21 de zile lucratoare de concediu platit+diurna;
- Bune conditii a vehicului condus (clima, incalzire automata, frigider);
- Contract de munca pe perioada determinata de 2 ani.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!