Sofer autocar

Star Holiday & Tours

Job expirat

RESPONSABILITATI

Soferul raspunde personal de:
- cheile autocarului, ce nu vor fi instrainate sub nici un motiv altei persoane,si nici nu vor fi lasate in autocar pe timpul stationarii
- integritatea autovehiculului pe care il are in primire
- cheltuirea judicioasa a sumelor primite ca avans de deplasare;
- intretinerea autovehiculului, ceea ce presupune:
a) efectuarea la timp a reviziilor, schimburilor de ulei si filtre, gresarea elementelor ce necesita aceasta operatiune
b) exploatarea autovehiculului in conformitate cu instructiunile prevazute in cartea tehnica a acestuia
- tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor a verificarilor vehiculului si va mentiona pe foaia de parcurs acte care expira sau verificarile ce trebuie efectuate in urmatoarele 30 zile
- tine legatura cu operatorul de transport care-l coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei;
- soferul va raspunde personal in fata organelor in drept (politie, vama) de pasageri transportati si netrecuti in documentele de transport

CERINTE

Candidatul ideal
- Prezentabil
- Comportament adecvat si corect in relatiile cu turistii, partenerii si staff-ul
- 10 clase + scoala profesionala/ studii medii
- Vorbitor de limba engleza la nivel conversational (a doua limba straina este un avantaj)
- Experienta minim 5 ani in transportul turistic de persoane
- Experienta in transportul international in Romania si Europa
- Permis de conducere categoria BE, CE, DE
- Atestat profesional de transport persoane
- Cartela tahograf
- Cunostinte de mecanica auto
- Fara cazier judiciar
- Fara antecedente rutiere grave (penal sau cu permis suspendat)

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- diurna
- telefon de firma

Activitatea principala a societatii este cea specifica tour – operatorilor : crearea, promovarea si comercializarea pachetelor turistice, asigurarea serviciilor de transport cu autocarul, organizarea de evenimente.