sofer AUTOCAMION MAN cu AUTOMACARA

SC NEMAR EDIL CONSTRUCT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 este obligat sa se prezinte la serviciu la ora fixata in program, odihnit, in tinuta corespunzatoare si sa respecte programul stabilit
 nu va conduce autovehiculul in stare de ebrietate sau obosit;
 soferului ii este interzis sa transport alte marfuri in afara celor trecute in documentele de transport;
 soferul va respecta cu strictete itinerariul si instructiunile primite de la seful coordonator;
 soferului ii este interzis sa vorbeasca in numele firmei cu orice client al acesteia fara avizul prealabil al sefului coordonator;
 atat la plecare cat si la sosirea din cursa, verifica starea tehnica a autovehicului, inclusiv anvelopele.
 Dupa verificare intocmeste impreuna cu seful coordonator un proces verbal de constatare, pe care il semneaza si il prezinta;
 in timpul operatiunii de incarcare a compartimentelor pentru marfa, soferul are urmatoarele obligatii: - sa supravegheze dispunerea corecta a marfii pe platforma autovehiculului astfel incat sa nu fie depasita sarcina maxima admisibila pe axe; - sa fixeze si sa asigure incarcatura (cu chituci, sipci de lemn, centuri de ancorare sau alte materiale) astfel incat transportul acesteia sa se efectueze in conditii de maxima siguranta.
 inainte de plecarea in cursa soferul are obligatia sa verifice: - concordanta dintre documentele de transport, documentele marfii, tipul marfii si specificatiile din comanda de transport primita de la birou; - aplicarea stampilei expeditorului pe documentul de transport CMR, in rubrica special destinata acestui scop.

CERINTE

-cu atestate marfuri generale + atestat macara
- card tahograf
- permis categ. B, C, E

DESCRIEREA FIRMEI

Activitate de constructii