Social Gym, prima sală de sport non profit din România, caută antrenori!

Asociatia CRCA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eşti antrenor cu experienţă în fitness/ spinning / cardio fitness / strength training / pilates / yoga?
Stăpânești un program de antrenament de grup?
Eşti antrenor certificat sau doreşti să te specializezi?
• Ai o certificare în domeniul fitness și/sau aerobic;
• Ai experiență în susținerea unui anumit tip de clasă de grup sau a antrenamentelor personale;
• Ești sportiv, energic, prietenos, răbdător, deschis la nou, flexibil şi comunicativ;
• Cunoști echipamentele de fitness şi aerobic şi ai capacitatea de a-i învăţa şi pe alţii să le folosească.
Cum te susținem să reușești?
• Îţi oferim un mediu de lucru relaxant într-o echipă unită cu palmares sportiv şi acces la dotări noi şi complete;
• Te ajutăm să îţi dezvolți şi să îţi promovezi imaginea şi competențele;
• Vei face parte dintr-un proiect unic, Social Gym fiind primul club non-profit de fitness și aerobic din România. Asta înseamnă că 100% din excedentul generat de activitatea ta va fi reinvestit în activități şi cauze sociale;
• Adăugăm un mediu de lucru flexibil, plăcut şi un salariu motivant.

Despre Social Gym
Deschis in zona Timpuri Noi, Social Gym este un concept nou şi inovativ, fiind primul club non-profit de fitness si aerobic care promovează un stil de viată activ şi un comportament responsabil al membrilor săi față de comunitate. Scopul clubului este acela de a forma şi dezvolta o comunitate a oamenilor activi, preocupați de sport şi nutriție echilibrată.
Trimite-ne CV-ul şi o scrisoare de intenţie la contact@crca.ro până la data de 15.05.2016.

CERINTE

Ce trebuie să facă antrenorul Social Gym?
• Să înțeleagă nevoile individuale ale membrilor clubului şi să adapteze instruirea în mod corespunzător;
• Să conceapă programe de antrenament de calitate pentru membrii clubului și să asigure orientarea acestora către un stil de viață sănătos;
• Să prezinte sala şi să ofere informații potențialilor clienți;
• Să acorde sfaturi clienților ce nu au experiență în domeniu și să asigure ghidarea acestora în antrenamentele pe care le efectuează;
• Să promoveze clubul, evenimentele şi ofertele şi să contribuie proactiv la atragerea de noi membri;
• Să cunoască tehnicile de prim ajutor.