Site Manager/Engineer – Instalatii Electrice

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea de executie
- asigură executarea lucrărilor în termenele impuse conform graficului de execuţie;
- analizează planuri şi asigură corecta punere în execuţie a acestora de către echipa de proiect;
- verifică conformitatea proiectului cu legislaţia în vigoare;
- Verifica si intocmeste necesarul si listele de materiale/servicii pentru indeplinirea obiectivelor din proiectele aflate in derulare. Isi asuma si raspunde pentru cantitatile de lucrari evaluate in cazul variatiilor semnificative intre realizat si planificat.
- propune materiale spre aprobare către Directorul Departamentului Implementare;
- instruieşte personalul din subordine;
- coordonează subantreprenorii şi echipele de lucru;
- propune şi implementează metode de reducere a costurilor;
- urmăreşte respectarea dispoziţiilor date de directorul departamentului Implementare;
- participă la întocmirea situaţiilor de lucrări; Responsabil pentru intocmirea fiselor / documentelor aferente situatilor de lucrari (lunare sau finale) si promovarea acestora catre dirigintii de santier si beneficiari
- propune soluţii tehnice spre aprobare către Directorul Departamentului Implementare;
- răspunde de respectarea legislaţiei în construcţii;
- Confirma calitatea executiei lucrarilor, conform normativelor legale in vigoare si a contractelor de servicii si/sau constructii montaj in derulare;
- Coordoneaza activitatile sub-contractantilor angajati in scopul respectarii incadrarii in termenele de executie si costurile prevazute in planul-proiect al lucrarilor / obiectivului precum si a conditiilor tehnico-calitative prevazute in contract, a reglementarilor si normativelor in vigoare cu caracter tehnic, economic;
- Efectueaza receptii preliminare/calitative/la terminarea lucrarilor pentru lucrarile executate in cadrul proiectelor;
- respectă prevederile Regulamentului Intern al societăţii;
- îndeplineşte atribuţiile ce-i revin din documentaţia sistemului de management integrat calitate, mediu, securitatea şi sănătatea muncii ;
- respectă obligaţiile privind protecţia mediului;
- respectă normele de Sănătate şi Securitate în Muncă şi Prevenirea şi Stingerea Incendiilor.

CERINTE

- studii superioare – facultatea de instalatii;
- experienta in specialitate: minim 4 ani in site management instalatii electrice, in cel putin o companie de profil, care a executat proiecte tip sedii de birouri, Mall-uri sau Hipermarket-uri
- cunoştinţe privind procesul de executie instalatii Electrice
- cunoştinţe de management
- Cunoştinţe de operare PC (procesare text – Word, calcul tabelar – Excel, programe de prezentare PowerPoint,mpp )
- cunoştinţe de limbă engleză (citit, scris, vorbit)
- cunoasterea legislaţiei în domeniu
- abilitati de planificare, organizare si prioritizare
- Permis conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru competitiv si profesionist;
- Posibilitate de dezvoltare profesionala si salariala in functie de realizari.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.