Assistant Manager (Service Operational Assistant-SOA)

Eurobox Logistics

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm un nou coleg(ă) în echipa noastră din București, care să ne ajute să rămânem prompți, buni comunicatori și eficienți. Suntem o echipă dinamică și ne împărțim sarcinile cu sens, astfel încât să ne facem bine treaba dar și să creștem, să ne dezvoltăm. Business-ul nostru crește odată cu oamenii noștri.

De la SOA ne dorim să:
- gestioneze comenzile primite de la clienți
- planifice, negocieze și organizeze transportul produselor noastre
- țină legătura cu clienții pe durata desfășurării comenzilor
- aibă grijă de facturi, plăți și documentele noastre interne
- mențină actualizat sistemul informatic intern
- monitorizeze stocul de produse
- să ne ajute cu rapoarte din care să înțelegem cât de bine lucrăm și cum să devenim mai buni pentru clienții noștri
- ofere suport echipei de vânzări
- să ne ajute cu „bucătăria” internă (consumabile, apeluri telefonice, curieri etc)

CERINTE

Ești persoana potrivită dacă:
- comunici bine în engleză, atât în scris cât și oral
- știi să lucrezi în Excel, Power Point, Word și în general ești confortabil(ă) cu lucrul pe calculator
- ideal dar nu obilgatoriu: experiență anterioară în contabilitate, relații cu clienții, organizare transporturi, procesare comenzi
- ai terminat facultatea sau ești în an terminal
- îți place să ții lucrurile bine organizate și ești atent(ă) la detalii
- ai inițiativă și te simți bine când rezolvi lucruri
Dacă vorbești și limba bulgară, o să fim cei mai bucuroși (nu este un must).

BENEFICII OFERITE

Oferim un mediu de lucru plăcut într-un business care a crescut constant în ultimii ani. Lucrăm cu clienți mari care ne provoacă constant și ne inspiră să devenim din ce în ce mai buni.

Așteptăm cu mare interes CV-ul tău la adresa jobs@eurobox.ro

Încercam să răspundem la toate aplicațiile, dar dacă cumva nu am revenit la tine în următoarele 4 săptămâni, înseamnă că am găsit pe cineva care se potrivește de minune cu noi.
Îți mulțumim pentru interes și cine știe, poate o să avem ocazia să ne cunoaștem :)

Eurobox Logistics este o companie ce funizeza de mai bine de 10 ani solutii logistice pentru clientii sai, solutii care au rolul de a eficientiza procesele logistice si de a reduce costurile operationale ale clientilor.
Intre clientii Eurobox se regasesc cunoscute nume din Industria Auto, atat din Romania, cat si din Europa, dar si importante lanturi de retail si companii de distributie.