Server Administrator

11AM Media Net srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- oferi suport echipei de helpdesk pentru rezolvarea incidentelor legate de servere și rețele
- ești responsabil pentru instalarea, configurarea, standardizarea și mentenanța serverelor Windows si Linux
- urmarești și asiguri buna funcționare a serverelor cu ajutorul uneltelor de monitorizare
- creezi procedurilor interne pentru implementarea si mentenanța soluțiilor propuse
- pregătești documentarea și raportarea activit[ți c[tre clienți

CERINTE

- cunostinte de instalare si configurare server web,mail,ftp,samba,etc

Ai un mare avantaj dacă : (dar nu sunt obligatorii)
- cunoștințe minime a cel putin un limbaj de programare (php, bash, perl, cgi, c )
- ai certificări sau cursuri de specialitate
- experienta pe post similar

BENEFICII OFERITE

Bonsuri trimestriale in funcție de performanțe
Laptop, internet, telefon mobil, masina
Mediu de lucru placut
Program flexibil

RezolvIT oferă servicii de externalizare și suport IT pentru firme mici și mijlocii.