Server Admin Linux/Win (Intership/Junior/Senior)

Rezolv IT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa RezolvIT se mărește ! Avem nevoie de specialiști in instalarea, configurarea și mentența serverelor pentru departamentul de suport IT.
Mai avem și 2 locuri in programul de intership, poți aplica dacă ești pasionat de IT și iți dorești să caștigi experientă și să lucrezi alături de cei mai buni.

Responsabilitați:
- asiguri suport echipei de helpdesk pentru rezolvarea incidentelor legate de servere și networking
- ești responsabil pentru instalarea, configurarea, standardizarea și mentenanța serverelor Linux/Windows (servicii standard: router, mail, antivirus/antispam, web, ftp, samba, firewall, vpn, backup)
- urmărești și asiguri buna funcționare a serverelor cu ajutorul uneltelor de monitorizare
- creezi proceduri interne pentru implementarea și mentenanța soluțiilor propuse
- pregătești documentarea și raportarea activități către clienți

CERINTE

- cunoștinte si o minimă experiență in instalare și configurarea serverelor web, mail, ftp, samba, etc pe tehnologie Microsoft sau Linux
- cunostinte protocoale servicii internet (dns, mail, web, vpn)

Se considera avantaje :
- cunoștințe minime a cel putin un limbaj de programare (php, bash, perl, cgi, c )
- cunoștințe minime de virtualizare VMWare
- carnet de conducere

BENEFICII OFERITE

- Telefon, Laptop, Internet, Masina
- Bonusuri trimestriale
- Colectiv placut si dinamic

RezolvIT oferă servicii de externalizare și suport IT pentru firme mici și mijlocii.
De peste 11 ani, RezolvIT cu cei 24 de tehnicieni susține peste 200 de companii. Administrăm 8.000 echipamente IT, am oferit peste 32.000 ore de lucru în peste 12.000 de intervenții IT rezolvate în anul 2014.