Senior Web Developer

INFODESIGN Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea de aplicatii web complexe ( websit-uri, magazine online, aplicatii diverse) folosind PHP, Drupal, javascript, html, baze de date relationale, Facebook AP.
- Programarea, perfectionarea si finisarea aspectului si functionalitatii pentru site-uri si aplicatii noi sau deja existente;
- Participarea activa la procesul de stabilire a structurii optime privind aplicatiile in dezvoltare, utilizarea constanta a celor mai noi metode si tehnologii de dezvoltare, inovatie si eficienta in programare.

CERINTE

- Cel puțin 3 ani de experiență în dezvoltare web
- Experiență avansată cu PHP
- Experienta de dezvoltare in Drupal reprezinta un avantaj
- Cunostinte javascript, html, baze de date relationale
- Engleza scris/vorbit
- Persoana organizata, cu atentie la detalii ; abilitati de planificare si coordonare; spirit autodidacta
- Studii universitare sau postuniversitare

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a face cariera intr-un grup de firme stabil, cu experinta de 20 ani pe piata romaneasca si internationala;
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa de profesionisti, moderna si dinamica.
- Experienta cu portofoliu variat de clienti.

Compania ofera servicii de dezvoltare software, marketing si publicitate, inclusiv productie publicitara.
Detalii pe www.infodesign.ro.