SENIOR TAX CONSULTANT – specializare in spete raportate la impozitul pe profit si TVA

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Acordarea de consultanta clientilor companiei pentru diverse spete, cu specializare cu precadere pe TVA si impozit pe profit
• Participarea la verificarea taxelor in cadrul misiunilor de audit
• Efectuarea pentru clientii companiei de revizuiri fiscale, due diligence de taxe, intocmirea declaratiilor fiscale pentru clientii companiei
• Asistenta acordata clientilor companiei in cazul controalelor fiscale
• Asigurarea relatiei cu autoritatile fiscale pentru rezolvarea unor cerinte ale clientilor companiei
• Oferirea de suport in orice fel de probleme ale clientilor companiei si implicare activa in furnizarea de solutii pentru optimizarea activitatii clientilor, din punct de vedere fiscal
• Gestionarea si executia misiunilor de consultanta fiscala.

CERINTE

• Absolvent studii economice superioare
• Experienta in consultanta fiscala 3-5 ani
• Specializare in aria de consultant impozit pe profit si TVA
• Experienta generala pe un post similar (cu conditia de a fi tratat si spete raportate la impozitul pe profit)
• Cunostinte temeinice privind legislatia romana in vigoare (legi, standarde si reguli contabile, fiscale, etc)
• O buna cunoastere a limbii engleze, scris si vorbit
• Foarte bune abilitati de comunicare, displomatie, orientare catre client si catre rezolvarea diverselor spete, initiativa, proactivitate, onestititate, orientare catre o cariera de lunga durata, stabilitate.

Va rugam trimiteti CV-urile la corina.diaconu@abchumancapital.ro

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!