Senior Recruiter

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Interactioneaza cu clientii (HRBP si/sau Manager care soliciteaza recrutarea) pentru a intelege nevoile de recrutare si mentine contactul cu acestia pe intreaga durata a procesului de recrutare
• Desfasoara activitati de cautare de personal (sourcing):
• Defineste cea mai potrivita strategie de cautare de candidati pentru o functie anume, in colaborare cu clientii (Manager si/sau HRBP)
• Desfasoara activitati de cautare prin diverse canale – interne si externe, dupa caz (de exemplu headhunting, daca este cazul, postarea de anunturi de angajare...)
• Analizeaza candidaturile/CV-urile si identifica cei mai potriviti candidati
• Realizeaza interviuri prin telefon pentru preselecti si evaluarea competentelor comportamentale
• Comunica raspunsurile negative candidatilor, dupa caz
• Asigura feedback pentru clientii interni privind candidatii aflati pe lista scurta, asigurandu-se ca toate informatiile relevante sunt inregistrate in sistemele/instrumentele de recrutare
• Planifica interviurile cu managerii si colecteaza feedback de la intervievatori
• Efectueaza verificari de referinte si de pre-angajare, daca este cazul
• Comunica verbal oferta candidatilor, pe baza informatiilor primite de la clientii interni (HRBP si/sau Manager)
• Asista activitatile din cadrul procesului de integrare a noilor angajati
• Introduce date pentru functiile gestionate in sistemele / aplicatiile de recrutare
• Comunica statusul procesului catre candidati, clienti interni sau alte parti interesate, dupa caz
• Pastreaza legatura cu partile externe implicate in procesul de recrutare (de exemplu agentiile de recrutare, daca este cazul)
• Gestioneaza intrebarile/solicitarile mai complexe referitoare la recrutare, care au fost escaladate de Contact Center RU, dupa caz
• Colaboreaza cu alte echipe/persoane din organizatia CSS RU, daca este nevoie, pentru a asigura livrarea la timp si de buna calitate a serviciilor complete (de exemplu: Contact Center pentru intrebari, echipele de gestiunea datelor pentru predare de la recrutare la angajare)
• Poate desfasura activitati de recrutare si pentru pozitii de junior/mai putin complexe, in functie de volum de lucru existent

CERINTE

Minim 4 ani experienta in recrutare, inclusiv in recrutarea pentru posturile de conducere
• Limba Engleza – nivel avansat
• Limba Franceza – nivel avansat – (este considerat un avantaj )
• Educatie: Studii universitare finalizate
• Abilitati de comunicare;
• Orientare catre client si rezultate;
• Abilitati de persuasiune si negociere;
• Atentie la detalii;
• Abilitatea de a lucra in echipa
• O buna capacitate de organizare si prioritizare;
• Cunostinte operare PC (MS Office) - cel putin la nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

•Contract de munca pe perioada determinata;
•Posibilitatea de a vă alătura unei echipe de profesionisti.

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.