SENIOR CUSTOMER SUPPORT CONSULTANT

HR TIME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru BIT SOFT - lider național in domeniul celor mai eficiente soluții IT de gestiune hotelieră și de restaurant, distribuitor in Romania a solutiilor Micros-Oracle (Fidelio, Opera, Micros), extinde echipa!

Noi cautam cei mai valorosi candidati pentru postul de SENIOR CUSTOMER SUPPORT CONSULTANT!

Rolul in aceasta functie presupune in principal responsabilitatile de mai jos:

• Oferirea expertizei personale de natura tehnica si operationala in folosul clientilor;

• Cultura orientata spre client, gasirea solutiei potrivite pentru interesele acestora;

• Preluarea si rezolvarea solicitarilor de asistenta pe produsele HoReCa din portofoliu;

• Incadrarea corecta a tipului de solicitare si a gradului de prioritate, conform regulilor interne;

• Rezolvarea situatiilor de first/second line suport si escaladarea catre nivelurile superioare a situatiilor care se impun, documentand speta semnalata;

• Disponibilitatea de a lucra in sistem on-call (Telefonic/Remote) in timpul noptii sau weekend.

CERINTE

Candidatul ideal are abilitati dezvoltate de comunicare si relationare cu clientii la telefon, capacitatea de a transfera cunostinte altor persoane, flexibilitate.

Cautam persoane proactive, implicate, cu inalte standard morale, serioase, cu aspect si tinuta profesionista.

De asemenea, ne dorim candidati cu atitudine entuziasta, dedicati, “self learner”.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta